Rossi előre megmondta, Bagnaia nyerte az Aragóniai Nagydíjat – MotoGP visszatekintő

A gyorsaságimotoros-világbajnokság mezőnye ismét Spanyolországba látogatott – a szezon során harmadszor –, és az Aragónban rendezett verseny utolsó körig tartó parázs ütközetet, gumithrillert, és egy új futamgyőztest hozott. Bajban van Quartararo? Zarco végleg kiszállt a vb-csatából? Miért volt pozitív Vinales apriliás bemutatkozása? Alábbi cikkünkben megtaláljátok a válaszokat.

Fotó: AFP

(X) Regisztrálj a Büntetőn keresztül az Unibetre, és befizetési bónuszod mellé 10 ezer Ft ingyenes fogadást is kapsz ajándékba!

SUPER PECCO EGÉSZ HÉTVÉGÉN

Sokszor volt már tűzközelben Francesco „Pecco” Bagnaia, hogy behúzza MotoGP-s pályafutása első győzelmét. Portimaóban, Jerezben és Spielbergben is a második helyen zárt, utóbbi helyszínen az első helyért csatázott egészen az eső érkezéséig. Aragónban viszont reális esélye nyílt a sikerre, hiszen egész hétvégén ihletett formában motorozott. Az időmérő edzésen egy bődületes körrekorddal zárt az első helyen, a versenyen pedig csak az óra járásával ellentétes irányú pályák királya, Marc Márquez tudta tartani a lépést vele. Már a futam felénél, három másodpercnél nagyobb előnnyel vezettek az üldözők előtt. Az utolsó körökben kezdett élesedni a csata, ekkor Márquez elszánta magát a támadásokra. Szinte mindenhol próbálkozott Bagnaia ellen, azonban a ducatis rendre jobb kigyorsításokat tudott venni, amelyekkel visszaelőzte a nyolcszoros világbajnokot.

Nem kevesebb, mint hét (!) alkalommal előzték oda-vissza egymást a verseny során, de a 24 éves olasz végig meg tudta őrizni a hidegvérét, és megszerezte pályafutása első királykategóriás győzelmét.

„Márquez olyan pontokon előzött, ahol erős voltam a kigyorsításokon. Az utolsó előzésnél, a 12-es kanyarban eleve rövid féktávot vettem, tudtam, hogy le fog csúszni az ideális ívről” – nyilatkozott Bagnaia.

A Honda spanyol kiválósága egyenesen Andrea Doviziosóhoz hasonlította az olaszt, akinek a győzelmét már szombaton megjósolta mentora, Valentino Rossi.

„Próbáltam kielemezni, hol gyors és hol vannak a gyenge pontjai, de nem volt gyenge pontja, az egész pályán mindenhol gyors volt. Rengetegszer harcoltam Dovi ellen: Pecco ugyanolyan volt, mint Dovizioso, csak jobb kanyarsebességgel” – mondta Márquez.

Marc Márquez idénybeli második dobogóját szerezte, érdekesség, hogy ez elsőt is egy, az óra járásával ellentétes irányú pályán, a Sachsenringen gyűjtötte be. Vele kapcsolatosan lenyilatkozta Alberto Puig, a Honda MotoGP-főnöke, hogy még mindig ő az első számú versenyző, akinek az igényei szerint fogják alakítani a japán gyártó gépeit.

QUARTARARO SZENVEDETT, DE A KÁRMENTÉS JÓL SIKERÜLT

A francia fenegyereknek tavaly volt egy látványos megrogyása, amelynek a világbajnoki cím elvesztését, és az év végi nyolcadik helyét köszönhette. Idén összeszedettebb Fabio Quartararo, kevesebb gyenge versenye van, s amennyiben nem is sikerül annyira egy-egy futam, akkor sem veszít sok pontot a riválisokkal szemben. Ugyan az egykörös tempóban tudta magát tartani az élmezőnnyel, a futamon már nem volt ilyen jó a helyzet. A rajt után egyre hátrébb csúszott, esélye sem volt a dobogós helyekre, és Iker Lecuona hibájának köszönhetően végzett a nyolcadik pozícióban.

A leadben feltett kérdésemre azt tudnám válaszolni, hogy ugyan nincsen bajban Quartararo, mert tetemes előnnyel rendelkezik a pontversenyben – 53 pont Bagnaiával szemben a fórja –, intelemnek tökéletes volt ez a hétvége.

Misanóban alapvetően jól teljesített eddig, Portimaóban pedig már nyert idén egyszer, nehéz lenne elképzelni, hogy nem Fabio Quartararónak fogják hívni 2021 világbajnokát.

Forrás: motogp.com

AZ ÜLDÖZŐK FELEMÁS FUTAMA

Joan Mir összehozott egy dobogót a Suzukival. Neki alapvetően lehetett volna jobb versenye, ám sokáig tartott neki áthámoznia magát a Jack Miller, Aleix Espargaró pároson. Hiába lépett meg tőlük, és tartotta nagyjából az éllovasok tempóját, túl nagy volt a lemaradása. Összességében a világbajnoki címvédőnek jó versenye volt, főleg annak tükrében, ahogyan csapattársa, Alex Rins teljesített – ő mindössze a 12. helyen zárt.

(X) Hívd meg barátaidat és szerezz ingyenes fogadást, befizetési bónuszt, illetve bónuszpénzt összesen 75 000 Ft értékben!

Jack Miller sokáig a harmadik helyen tartotta magát, ám egy elrontott féktáv miatt lemondhatott a dobogóról. Ezúttal messze volt a tempója Bagnaiától, ami kétséges lehet a jövőjét illetően, 32 pontos hátránya van az összetettben csapattársával szemben. Ami még inkább aggasztó, hogy Millernek a Katalán GP óta nem volt épkézláb futama, ahol a dobogóért, vagy a győzelemért csatázott volna reálisan.

Johann Zarcónál valami kisiklott Ausztriában. Spielbergben bukott, és vita nélkül állítható, hogy megingott az önbizalma. Jorge Martín sziporkázik, ő pedig szenved. Silverstone-ban a 11. helyen végzett, míg Aragónban pontot sem tudott szerezni, a 17. lett. Lemaradása 26 másodperc felett volt a futamgyőztessel szemben, Martíntól pedig 10 másodpercet kapott. Ezekkel a rontásokkal már csak matematikailag maradt esélye a világbajnoki címre, amelyre az év eleji formája alapján lehetett volna sansz.

Forrás: pramaracing.com

KIEMELKEDŐEN TELJESÍTŐ ÚJONC, DADOGÓ KTM, POZITÍV VINALES

A hétvége és a futam egyik legimponálóbb teljesítményét az olasz újonc, Enea Bastianini mutatta fel. Az Avintia Ducati – egy 2019-es Ducatival felszerelt gép – tehetsége először jutott be egyenes ágon a kvalifikáció második szakaszába, ahol a kilencedik helyet csípte el. A versenyen még jobban motorozott Bastianini, a hatodik pozícióban intették le, többek között Brad Bindert, Quartararót, vagy mindkét Pramac Ducatit megelőzve.

A KTM-nek ismételten gyengébben sikerült hétvégéje volt, Brad Binder és meglepetésre Iker Lecuona volt az osztrák gyártó zászlóvivője. Binder a hetedik helyen zárt, mellyel megerősítette helyét a pontverseny hatodik pozíciójában. Lecuona folytatta remek formáját, melyet a Tech3-as kirúgása óta talált meg. Bastianiniékkel csatázhatott volna a hatodik helyért, ha nincsen a rontása a legvégén. Hozzá kapcsolódó hír, hogy nagy valószínűséggel a Superbike-világbajnokság tagja lesz 2022-ben, méghozzá a Honda gyári csapatánál.

Aleix Espargaró a Brit Nagydíjon megszerzett dobogója után formában maradt, a negyedik helyen zárta a futamot. Újdonsült csapattársa, Maverick Vinales bemutatkozhatott a noalei gyártó gépével. Az RS-GP-t versenykörülmények között kipróbáló Vinales pozitívan értékelt a versenyt követően, ám a vidámság ellenére próbált realista maradni, és nem teljes sikerként elkönyvelni a 18. helyezését.

MI VÁR RÁNK MISANÓBAN?

A „Doktor”, Valentino Rossi utolsó rendelései jönnek hazai pályáján. Sajnos nem alakultak jól a legutóbbi versenyek neki, egyre inkább úgy tűnik, hogy fejben már visszavonult Rossi. Új csapattársat kap az idény hátralevő részére, Andrea Dovizioso bemutatkozik a Petronas Yamahával. A gyári motorra átül a sérüléséből visszatérő Franco Morbidelli, aki újra összeáll Fabio Quartararóval. Dani Pedrosa az előzetes hírekkel ellentétben nem él a szabadkártyás lehetőséggel, és nem lesz ott Misanóban. Elmondása szerint még vannak alkatrészek, melyeket érdemes tesztelni, de nem versenykörülmények között.

Most hétvégén tehát Pedrosa nélkül, de Doviziosóval folytatódik a 2021-es gyorsaságimotoros-világbajnokság.

Fotó: Getty Images

Ki lesz a Form1 idei világbajnoka?

1,80 – Max Verstappen

1,95 – Lewis Hamilton

Ezt a fogadási lehetőséget a Sportfogadás/Motorsportok/Forma-1/Végső győztes útvonalon keresztül találhatod meg.

Kattints ide és fogadj az olasz futball piacaira az Unibeten! Ha ezen a linken keresztül regisztrálsz, most 100%-os befizetési bónuszt és 10 ezer Ft ingyenes fogadást is kapsz!