Japán hadjárat az európai kupafronton

A nemzetközi kupák negyedik fordulóját rendezték mindhárom versenysorozatban, ahol a felkelő nap országának fiai igencsak kitettek magukért. A Bajnokok Ligájában csak néhány perc, de a második és harmadik számú sorozatban gólok, gólpasszok és remek teljesítmények jellemezték a japán játékosokat.

(X) Regisztrálj a Büntetőn keresztül az Unibetre, és befizetési bónuszod mellé 10 ezer Ft ingyenes fogadást is kapsz ajándékba!

Az európai labdarúgás a klubfutball legmagasabb színpada, amit az ázsiai játékosok nem túl nagy létszámban tudnak elérni. Akadnak néhányan, akik a topligákban is jelen vannak, jól is teljesítenek, de többségük inkább csak az alacsonyabban rangsorolt bajnokságokban tud meghatározó lenni. Az európai kupaporondon viszont már színesebb a paletta és azzal, hogy az idei szezonban már három sorozata fut az UEFA-nak, egyre többen tudják magukra irányítani a reflektorfényt. A most játszott, negyedik fordulóban a japán játékosok szerepeltek olyan szinten, hogy érdemes legyen róluk szót ejteni, hiszen gólokkal és gólpasszokkal is jelentkeztek.

KONFERENCIA-LIGA

A harmadik számú európai kupasorozatban négyen voltak érintettek a felkelő nap országából, mégpedig mindannyian klubjuk kezdőcsapatában kaptak helyet.

Szugavara Jukinari az AZ Alkmaar 21 esztendős jobbhátvédje, aki a szezon folyamán megszilárdította a helyét és Pascal Jansen számára az egyik legbiztosabb pontot jelenti. A hollandok a román bajnok CFR Clujt fogadták és az ifjú bekk – egy sárga lapot begyűjtve – remek teljesítménnyel rukkolt elő. A magabiztos passzjátékában a hosszú indításait lehet kiemelni, amikkel a támadásépítést segítette elő, védekezésben pedig a mezőny legtöbb közbeavatkozása (hét) az övé volt.

A Helsingin JK 34 éves szélsője, Tanaka Atomu most debütált a sorozatban. A finn bajnok nagyon csúnya pofonba szaladt bele a Maccabi Tel Aviv vendégeként, ahol Tanakának támadó létére is inkább a védekezésben volt dolga. A kapura egyáltalán nem jelentett veszélyt, bár ez igaz volt az együttesére is, amely négy kísérletet tudott felmutatni egész meccsen. Toni Koskela legénysége ezzel a verséggel biztosan nem folytathatja a nemzetközi szereplést a tavasszal.

Haragucsi Genki az Union Berlin 30 esztendős középpályása végig pályán volt az ítéletidőben, amivel a játékosoknak meg kellett küzdeniük a Feyenoord elleni találkozón. Az általában irányítót játszó légiósnak ezúttal sokkal több védekező feladata volt, amiket remekül el is végzett, nagyon erős volt a párharcokban (11/9), de a csapattársak hibáit ő sem tudta javítani. A németek odahaza veszítettek 2-1-re, egy olyan meccsen, ahol két piros lapot is kiosztott a játékvezető Urs Fischer csapatának.

A FotMob értékelése alapján Nakamura Keito volt a forduló legjobb játékosa (Forrás: FotMob)

A sort Nakamura Keito zárja, a LASK 21 éves szélsője a forduló legjobbja volt. Ő szerezte együttese mindkét gólját, amivel az osztrákok legyőzték a jereváni Alashkert csapatát és biztosították a továbbjutást. Nakamurának ez volt a bemutatkozó meccse a főtáblán, mert a selejtezőben már szerepelt, de idén egyelőre még sokat visszajátszik a tartalékcsapatba is, de most Andreas Wieland nagyon ráérzett, hogy a kezdőbe jelölje.

(X) Hívd meg barátaidat és szerezz ingyenes fogadást, befizetési bónuszt, illetve bónuszpénzt összesen 75 000 HUF értékben! A meghívott barátaid pedig egy nagyvonalú üdvözlő bónuszt kapnak, tehát nem csak te, hanem ők is jól járnak.

EURÓPA-LIGA

A második számú sorozat nagyon erős lett a létszámcsökkentéssel, de a japán légiósok itt is megállják a helyüket. Három csereként pályára lépő játékos mellett négyen is a kezdőben kaptak helyet, gólokkal és gólpasszokkal meghálálva a bizalmat.

Doan Ricu valamivel több mint fél órát kapott a PSV Eindhoven színeiben az AS Monaco elleni találkozón. A közhely szerint idegenben jó az iksz, de a hollandok esetében ez aligha igaz erre a gól nélküli pontosztozkodásra. A 23 éves szélső térdsérüléséből visszatérve most lépett újra pályára, így tőle aligha volt elvárható a megváltás, de nem is tudott különösebben jól beszállni. A cselei nem jöttek be, egyedül a passzjátéka volt a tőle megszokott, de a beadásai is katasztrofálisak voltak.

Egy már igen korán elveszített mérkőzés utolsó 30 percére szállhatott be Mijosi Kodzsi a Royal Antwerp 24 esztendős középpályása. Rá aligha lehetett panasz, mert a 3-0 ellenére ő megpróbált támadó szellemben játszani, bátran felvállalta a cseleket és a progresszív passzokat, de a belga csapat ekkor már nagyon mély gödörben volt, játékosai régen feladták a harcot a Fenerbahce ellenében.

Kitagava Koja ezúttal 20 percet kapott Dietmar Kühbauertől, de a Rapid Wien állandó csereembere ezúttal nem tudott befolyásoló tényező lenni, a bécsiek kikaptak Zágrábban. A 25 esztendő támadó elszigetelten játszott, labdát is alig kapott, mert a Dinamo kézben tartotta az irányítást, s bár Kitagava lelkesedésére nem lehetett panasz, a csapat letámadása elég esetleges volt. Leginkább ő próbálkozott ezzel, aktívan ment zavarni, de reménytelen harcot folytatott.

Ahogy a mondás is tartja, jó az öreg a háznál, ez pedig nagyon igaz Haszebe Makoto esetében (Forrás: Getty Images)

Az egyedüli kezdő, aki nem iratkozott fel a kanadai táblázatra az Haszebe Makoto volt. Viszont a 37 éves védő továbbra is korát meghazudtoló eleganciával játszik és csapatkapitányhoz méltó vezérként irányítja az Eintracht Frankfurtot, amelyen egyre inkább érződik Oliver Glasner munkája. A veterán bekk már nem számít alapembernek, de a nemzetközi porondon rendszerint megkapja az esélyt és bizonyítja, hogy még mindig képes a legmagasabb szinten szerepelni.

Nem kell messzire menni, hiszen szintén az Olympiakosz elleni mérkőzésen szerepelt Kamada Daicsi is, aki ráadásul góllal járult hozzá a frankfurtiak sikeréhez. A 25 éves középpályás honfitársához képest sokkal inkább alapember az osztrák szakembernél is, ami teljesen érthető, hiszen rengeteg munkát végez. Mindemellett a görög bajnok ellen védekezésben is remekelt, a gólja mellett pedig párharcerős volt és fontos szabadrúgásokat harcolt ki.

Talán idehaza a legtöbben az ő nevét jegyezték meg az elmúlt pár hét során, ugyanis Furuhashi Kiogo a glasgow-i odavágó után a Groupama Arénában is bevette a Ferencváros hálóját, sőt ezúttal egy gólpasszt is kiosztott. A Celtic 26 éves támadója kitűnő formának örvend, ezt pedig ismét bizonyította a magyar szurkolók legnagyobb bánatára. Talán csak a kihagyott helyzete róható fel neki, de emellett a mezőny egyik, ha nem a legjobbja volt.

A hazai pontvadászatban szenvedő skót csapat egyik legjobbjaként bizonyított Furuhashi Budapesten (Forrás: Asian Football Twitter)

Újra pontot szerzett a KRC Genk, ebben pedig ismét fontos szerepet vállalt Ito Dzsunja, aki egy gólpasszal vette ki a részét a belgák West Ham United elleni pontosztozkodásából. A 28 éves szélső az asszisztjaival rendszerint segíti csapatát, nem volt ez másképp most sem, mikor Joseph Paintsil találatát megelőzően remekbe szabott átadással hozta helyzetbe a korábban a Fradiban is megfordult ghánai játékost. Ito passzjátéka ezúttal is kifogástalan volt, a védekezésben a tőle megszokott fegyelmezett stílusban visszazárt, csupán a lövései voltak gyengék, ami miatt van oka bánkódni.

RÁADÁS

A Bajnokok Ligája sem maradt japán játékos nélkül, ugyanis a Liverpool FC győzelme során Jürgen Klopp esélyt adott Minamino Takuminak. A középpályás csaknem negyedórát kapott, ami alatt hibátlanul szerepelt, értve ezt a passzjátékra és a párharcaira, ami mellett egy szerelése és egy kiharcolt szabadrúgása is volt.

Borítókép forrása: Getty Images

Ki nyeri az Európa Liga 2021/2022-es kiírását?