Szuperszombat a Bundesligában

Izgalmas mérkőzésekre volt kilátás a mögöttünk hagyott hétvégén, a Bundesliga negyedik fordulójában. A Bayer Leverkusen-Borussia Dortmund párosítás az utóbbi években garancia volt a gólgazdag és közönségszórakoztató mérkőzésre, míg az RB Leipzig-Bayern München találkozón a két tavalyi éllovas állt fel egymással szemben, Julian Nagelsmann, Dayot Upamecano és Marcel Sabitzer pedig máris korábbi együttese ellen lépett pályára.

(X) Regisztrálj a Büntetőn keresztül az Unibetre, és befizetési bónuszod mellé 10 ezer Ft ingyenes fogadást is kapsz ajándékba!

LEVERKUSEN-DORTMUND: GÓLZÁPOR

A Dortmund Marco Roséval a kispadon eléggé hektikusan indította szezont. Miután villámrajtot vettek a gyengélkedő Eintracht Frankfurt ellen, elbukták a Szuperkupát a nagy rivális Bayern ellen, majd a bajnokságban az SC Freiburg gyorsan visszarántotta őket a földre. A válogatott szünet előtt a TSG Hoffenheim ellen is sokáig úgy nézett ki, hogy pontokat hullajt az együttes, de végül egy őrült második félidő után a hosszabbításban Erling Haaland megmentette csapatát. Hasonlóan őrült mérkőzés kerekedett a Leverkusen elleni összecsapásból is. Gerardo Seoane együttese remekül kezdte a szezont, hiszen az Union Berlin elleni 1-1 után 4-0-ra söpörték el a Borussia Mönchengladbachot, illetve 4-1-re verték meg az FC Augsburgot. A svájci tréner taktikailag jóval kiszámíthatatlanabbá tette együttesét, annál ahogy a tavalyi, eléggé hullámzó szezonban kinézett.

Seoanénak problémát jelenthetett a stabil középpályás duó, Charles Aranguiz és Exequiel Palacios hiánya, helyükre a tízes posztjáról – Robert Andrich mellé – Kerem Demirbay lett visszarendelve, akinek a helyét a 18 éves Florian Wirtz vette át. A Dortmundnál a krónikus középhátvédhiány okozott problémákat a szezon elején, így a VfL Wolfsburgtól emiatt kölcsönbe érkező Marin Pongracic már kezdett is Manuel Akanji párjaként. Így aztán Axel Witsel is visszakerülhetett a középpályára, a belga szemmel láthatóan nem tudta hatékonyan betölteni a középhátvéd szerepét. Elöl Julian Brandt kapott szerepet Marco Reus és Erling Haaland mögött, amit később meg is hálált a német irányító.

A mérkőzésen a Leverkusen villámrajtot vett. Magas letámadásukkal meglepték a Dortmundot, ami az első gólt is eredményezte. Egy, a Dortmund térfelén végrehajtott labdaszerzést követő gyors kontrát az ifjú Wirtz fejezett be mintaszerűen.

A gól után a hazaiak visszább álltak, de a gyors ellencsapásaikban volt lehetőség bőven. A dortmundi rombusz középpálya eléggé szellős volt, a résekben a Wirtz, Paulinho duó lubickolt. Úgy néz ki, hogy a brazil ebben a szezonban végre be tud robbanni a kezdőbe azok után, hogy rengeteg sérüléssel bajlódott korábbi leverkuseni évei alatt. Gyors ritmusváltásaik Wirtz-cel többször is áttörték a dortmundi középpályát, míg a jobb oldalról Moussa Diaby volt nagyon aktív ismét a mérkőzésen bemutatott tíz cselével. Miután a Dortmund is magához tért, egy igazi adok-kapok alakult ki a pályán a nézők nagy örömére. A védők elkezdték hosszú labdákkal keresni Haalandot, az ezekből jövő lepattanókat (második labdákat) pedig sikeresen gyűjtötték be a társak, így sikeresen szorították egyre visszább az ellenfelet. Végül az áttörést egészen váratlanul a jobbhátvéd, Thomas Meunier szolgáltatta. A belga eddig nem számított éppen biztos pontnak a csapatban, de most túlzás nélkül a legjobb dortmundi mérkőzését játszotta.

A Dortmund ezúttal is rájátszott a bal oldali kombinációkra, így aztán a leverkusenieket is oda csalogatták. Látható, hogy Brandt (19) átívelése után Meunier (24) üresen kaphatta a labdát, a belga pedig hajszálpontosan ívelt középre Haaland (9) fejére, aki természetesen nem kegyelmezett.

(X) Piacvezető fogadási kínálat NBI-es mérkőzésekhez! Az Unibeten Immár gólszerzőkre, szögletek számára, lapok számára, de még arra is köthetsz fogadást, hogy melyik játékos kap sárga lapot!

A magasra feltolt szélső védőknek viszont a szünet előtt megfizették az árát a vendégek. A Leverkusen egy kósza kontrából szerzett újra vezetést Patrick Schick találatával, miután Meunier és Guerreiro mélyen az ellenfél térfelén ragadt fenn.

Egy labdaszerzés után Demirbay (10) azonnal indította Wirzet (27). Látható, hogy a két dortmundi szélső hátvéd Guerreiro (13) és Meunier (24) mélyen az ellenfél térfelén ragadt, így a két középhátvéd egyedül nézett szembe a villámgyors leverkuseni trióval.

Ezen a mérkőzésen is bebizonyosodott tehát, hogy a Dortmund elöl-hátul rendkívül gólveszélyes idén, viszont aztán a második félidőre sikerült a maguk javára fordítania ezt a hatalmas intenzitású, fordulatos mérkőzést – köszönhetően Julian Brandt remeklésének. A német végre megkapta azt a szabadságot a pályán, amit az előző szezonban nem igazán. Mélységi beindulásai már az első félidőben veszélyesek volt, a szünet után pár perccel pedig ez gólban is megmutatkozott. Megint Meuniertől indult az akció, akit nem igazán vettek komolyan az ellenfelek. Miután bepasszolt Haalandnak, a norvég rögtön tette ki a játékszert a berobbanó Brandtnak, aki egy bravúros átvétel után egalizált. Diaby révén egy elég szerencsés lövés után megint vezetett a hazai csapat, de egyre nyilvánvalóbbá vált a védekezésben is egyre stabilabb Borussia fölénye. Julian Brandt a védekezésből is vastagon kivette a részét nyolc szerelési kísérletével.

A sárga-feketék végül Guerrero remekbe szabott szabadrúgásával és Haaland büntetőjével fordították a maguk javára a mérkőzést (3-4) és bizonyították a csapatban rejlő potenciált. Háromszor is fel tudtak állni vert helyzetből.

RB LEIPZIG-BAYERN MÜNCHEN: ÚJABB POFON GULÁCSIÉKNAK

Igazán pikáns mérkőzésnek ígérkezett az előző szezon első két helyezettjének összecsapása. Nagelsmann elég gyorsan farkasszemet nézhetett korábbi munkaadójával, ráadásul a kezdőjébe nevezte a vele együtt érkező Upamecanót is, sőt az augusztus legvégén átigazolt Marcel Sabitzer is ott ült a padon – később be is állt. Pont az osztrák helyére nevezték ki a Leipzig csapatkapitányává Gulácsi Pétert, a csapata kissé szenvedősen rajtolt a Mainz és a Wolfsburg elleni vereségekkel. Csupán a második fordulóban, a VfB Stuttgart ellen mutatta meg a benne rejlő potenciált a Jesse Marsch által nyáron átvett együttes, viszont a svábok szokásos nyílt játékukkal elég komolyan a szászok kezére játszottak. A másik oldalon Nagelsmannt sokan féltették a müncheni kihívástól, de egyelőre kellemes meglepetést okoz, ráadásul a Dortmund ellen egy Szuperkupa-sikerrel már az első trófeáját is megszerezte.

A két csapat összeállításában igazából nagy meglepetés nem volt.

A hazaiaknál Gulácsi, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik személyében kezdett a magyar trió, illetve Dani Olmo is visszatérhetett az olimpia miatt kitolódó nyári szabadsága után Emil Forsberg helyén.

A Bayern nagyrészt a szokásos kezdőjével állt ki. Nagelsmann ezúttal a Lucas Hernandez, Upamecano belső védő párost választotta. Mindketten elég támadó szelleműek, így volt ebben kockázat, de végül kellemes meglepetést okoztak.

A mérkőzés elég intenzíven kezdődött. Mindkét csapat kemény letámadással kezdett, így nem igazán tudtak kibontakozni a felek, egészen addig, amíg a játékvezető ki nem szúrta a VAR segítségével Kevin Kampl tizenhatoson belüli kezezését. A jogos büntetőt Robert Lewandowski váltotta gólra a 12. percben. Kétségtelenül keserű pirula volt ez a lipcseieknek, akik játékban mutattak javulást. A támadásépítések egész folyékonyan folytak az Upamecano helyére hozott, szintén labdaügyes Mohamed Simakan bevonásával, viszont mindezt a Bayern stabilan levédekezte. Miután a jobbhátvéd Benjamin Pavard hátul maradt, Angelino felfutásai nem voltak hatásosak. A francia védő egyébként is meglepően stabil mérkőzést hozott le főleg az utóbbi időben mutatott formája fényében. A Marschnál kulcsfontosságú letámadásban is voltak viszont jó momentumai a lipcseieknek, de az utolsó passzok nem akartak összejönni, ráadásul André Silva is csak szenvedett Upamecanóék szorításában.

Itt sikeresen fojtották meg a lipcseiek a müncheniek építkezését. Upamecano (2) csapdába került, a Goretzkának (8) szánt labdáját pedig Kevin Kampl (44) kiváló ütemben fülelte le. Ezek után Olmóhoz (25) került a labda, akinek a labdája viszont épphogy, de pontatlan volt Christopher Nkunku (18) irányába.

A hátrány tudatában a második félidőre mindent egy lapra tettek fel a hazaiak, viszont ennek gyorsan megitták a levét. Újra fény derült Jessé Marsch legnagyobb edzői gyengeségére, méghozzá a védekezés, illetve a letámadás biztosításának (Restverteidigung) megszervezésére.

Amint átjátszották a letámadásukat, tulajdonképpen egyenesen nyargalhattak Gulácsi kapuja felé a müncheni támadók. Jamal Musiala ideje is elérkezett, miután beállt a kisebb sérülés, és a keddi, FC Barcelona elleni BL-meccs miatt lehozott Serge Gnabry helyére. A válogatottól visszatérő ifjú titán egy-egy góllal és gólpasszal tevékeny részt vállalt abból, hogy a Bayern tíz perc alatt tulajdonképpen lerendezte a mérkőzéssorsát.

Joshua Kimmich (6) vezérletével a Bayern kijátszotta lipcsei presszinget, így miután Thomas Müller (25) indította a fennragadó Nordi Mukiele (22) mögé befutó Leroy Sanét (10) Willi Orbánék (4) kiszolgáltatott helyzetbe kerültek középen. Látható, hogy mennyire kettészakadt a lipcsei csapat. Két passzal tulajdonképpen hat fehér mezes lett kivéve a játékból.

Konrad Laimer bombagólja már csak szépségtapasz volt. A Bayern rutinosan hozta le a meccset, még Lewandowski pihentetése is belefért a végén. A legvégén a lengyel helyére becserélt Eric Maxim Choupo-Moting lőtte meg a negyedik gólt. A Leipzig tehát továbbra is krízisben van annak ellenére, hogy a teljesítmény már egyáltalán nem volt olyan kilátástalan, mint a Wolfsburg ellen, míg a Bayern magabiztos sikerrel hangolt a rangos BL-nyitányra.

ÖSSZEGZÉS

A két mérkőzés kiváló reklámja volt a német bajnokságnak és visszatükrözte annak jellemző ismérveit. Nagyon magas intenzitású játékot és jellemzően energikus letámadást alkalmazó csapatokat láthattunk a két rangadón.

Arra is fény derült, hogy a Bayern München fő üldözői miért tűnnek továbbra is kissé esélytelennek a rekordbajnok ellen. A Dortmund ugyan megint bizonyította elképesztő támadásbéli potenciálját, viszont védekezésben továbbra is nagyon ingatag. Az mindenesetre biztató jel lehet, hogy Mats Hummels pár percre már beszállhatott, ő vezérként talán valamit javíthat a helyzeten. A Leipzig viszont ennél is jóval reménytelenebb helyzetben van. Ugyan a csapaton már egészen jól visszaköszöntek Jessé Marsch elvei, még mindig sok problémával küzdenek. André Silvánál továbbra sem tört át a gát, míg a védekezés komolyabb csapatok ellen egyelőre átjáróháznak tűnik.

Melyik csapat nyeri a Bajnokok Ligája 2021-2022-es kiírását?

5,00 – Paris SG

5,25 – Manchester City

9,00 – Bayern München

Ezt a fogadási lehetőséget a Sportfogadás/Labdarúgás/Bajnokok Ligája/Végső fogadások útvonalon keresztül találhatod meg.

Kattints ide és fogadj az európai kupaporond különböző lehetőségeire az Unibeten! Ha ezen a linken keresztül regisztrálsz, most 100%-os befizetési bónuszt és 10 ezer Ft ingyenes fogadást is kapsz!