Toplégiósok – Major első gólját szerezte, Kádárt három perc után kiállították

Szerző: | 2020-08-04 | Címkék: Magyar légiósok, Toplégiósok,

Toplégiósok rovatunkban hetente beszámolunk a külföldön játszó magyar futballisták játékperceiről, és egy toplista formájában megmutatjuk a legszebb meccsjeleneiket. A válogatásba nem csupán gólok vagy gólpasszok alapján lehet bekerülni, hanem cselek, szerelések, kapusbravúrok és más egyéb szemre is tetszetős megmozdulások is helyet kaphatnak. A szavazóablak segítségével voksolhattok a kedvenc jeleneteitekre: minden héten továbbjut a két legtöbb szavazatot kapó megmozdulás, a hónap végén pedig megválaszthatjátok a Hónap megmozdulását is. Decemberben pedig a havi győztesekből kikerül majd az Év megmozdulása!

A 32. játékhéten (július 27. – augusztus 03.) véget ért az olasz, a svájci és az osztrák másodosztály is, így még kevesebb ligában láthatunk magyar játékost futballozni.

Major Sámuel (Liefering) szerezte az elmúlt hét egyetlen magyar gólját, aki az osztrák 2. Liga utolsó fordulójában vette be a Vorwärts Steyr kapuját. Tovább emeli a 18 éves magyar középpályás góljának a jelentőségét, hogy ez volt az első találata felnőtt szinten. Major többnyire a Salzburg U18-as csapatánál szerepelt az idei szezonban, de február óta már rendszeres tagja volt a Liefering meccskeretének, ötször pedig pályára is léphetett.

Lejátszotta második és harmadik mérkőzését is a Serie A-ban a 18 éves Horváth Krisztofer. Az élvonaltól búcsúzó SPAL tehetséges magyar szélsője a Verona ellen hat percet, a Fiorentina ellen pedig egy fél órát töltött a pályán.

A negyeddöntőben búcsúzott az MLS minitornájáról a Sporting Kansas City. Az idei szezon hét meccséből először kezdett Sallói Dániel, akit a 64. percben lecseréltek, így mindössze nyolcvan perc játékidővel zárta a 2020-as szezont.

Felejthetetlenre sikerült Kádár Tamás debütálása a kínai Szuperligában, miután három perccel beállását követően egy taposás miatt azonnali piros lapot kapott. Megoszlanak a vélemények az ítélettel kapcsolatban: egyesek szerint jogos volt a döntés, mások szerint először a labdát rúgta el és csak egy szerencsétlen szituáció volt.

.

Nem élt egyéves opciós szerződéshosszabbítási lehetőségével a DAC 1904, így Németh Krisztián ingyen távozik a klubtól.

Nagy Dominik féléves kölcsönszerződése után visszatért a Legia Varsóhoz, amely lengyel sajtóhírek szerint nem számít rá a továbbiakban. A legia.net információi szerint a 24 éves középpályás a tartalékokkal készülhet, amíg nem találnak számára új csapatot.

Busai Attila és Völgyi Dániel kalandja alig egy hét után véget ért a Nyköping csapatánál. A svéd harmadosztályú együttes szerződést bontott velük, miután a két magyar bajnok futballistát a klubhoz csábító szponzorcégről kiderült, hogy korábban mérkőzéseket manipuláltak.

Két évnyi sérülés után közel a visszatéréshez Szántó Tamás, aki már teljes értékű edzésmunkával kezdhette meg a felkészülést a Rapid Wien csapatával.

Ezen a játékhéten nem volt olyan jelenet, ami helyet kaphatott volna a toplistánkban.

A szavazataitok alapján Szoboszlai Dominik gólja lett június legszebb megmozdulása!

Flag: England on Twitter  Anglia Championship

46. forduló (Utolsó)

23 meccs/1 gól + 1 gólpassz – Nagy Ádám (Bristol City) csapata a 12. helyen zárta a bajnokságot.

3 meccs Balogh Norbert (Hull City) május óta szabadon igazolható.

🇦🇹 Ausztria Bundesliga

Véget ért

27 meccs/9 gól+14 gólpassz – Szoboszlai Dominik (RB Salzburg) csapata a megnyerte a bajnokságot. Szoboszlai az Év Játékosa lett az osztrák Bundesligában, és a Salzburgban is.

3 meccs – Majnovics Martin (Mattersburg) csapata a 11. helyen zárta a bajnokságot.

2 meccs – Borsos Filip (Mattersburg) csapata a 11. helyen zárta a bajnokságot.

0 meccs (sérülés miatt nem léphetett pályára) – Szántó Tamás (Rapid Wien) csapata a 2. helyen zárta a bajnokságot.

🇦🇹 Ausztria 2. Liga

30. forduló (Utolsó forduló)

90 perc játékidő – Major Sámuel (Vorwats Steyr – Liefering 0-3) 1 gól

90 perc játékidő – Tiefenbach Dániel  (Austria Lustenau – Amstetten 1-3)

Mester Csaba (Austria Wien II) sérülés miatt nem volt a meccskeretben a Kapfenberg ellen.

Bukta Csaba (Liefering) sérülés miatt nem volt a meccskeretben a Vorwats Seyr ellen.

🇬🇷 Görögország Szuperliga

Véget ért

28 meccs/1 gól+3 gólpassz –  Korhut Mihály (Arisz) nyáron a Debrecen csapatához igazolt.

19 meccs/25 kapott gól + 4 clean sheet – Megyeri Balázs (Atromitosz) csapata a 8. helyen zárta a bajnokságot.

10 meccs/1 gól+1 gólpassz – Nagy Dominik (Panathinaikos) csapata a 4. helyen zárta a bajnokságot.

9 meccs/2 gól – Ugrai Roland (Atromitosz) télen a Honvéd csapatához igazolt.

1 meccs/3 kapott gól + 0 clean sheet – Nagy Gergely  (OFI Kreta) csapata a 6. helyen zárta a bajnokságot.

🇭🇷 Horvátország Prva HNL

Véget ért

24 meccs/3 gól + 3 gólpassz – Kleinheisler László (Osijek) csapata a 4. helyen zárta a bajnokságot.

1 mérkőzés/1 gólpassz – Gyurcsó Ádám (Hajduk Split) augusztusban kölcsönben a Puskás Akadémiához igazolt.

🇮🇷 Irán Pro League

🇨🇳 Kína Szuperliga

2. forduló

3 perc játékidő – Kádár Tamás (Jiangsu Suning – Shandong Luneng 0-0) Ez volt a debütáló mérkőzése, kiállították.

Kádár Tamás (Shandong Luneng) végig a kispadon ült a Dalian Pro elleni mérkőzésen.

🇵🇱 Lengyelország Ekstraklasa

Véget ért

13 meccs/1 gól – Tamás Márk (Slask Worclaw) csapata az 5. helyen végzett a bajnokságban.

12 meccs – Vida Kristopher (Piast Gliwice) csapata a 3. helyen végzett a bajnokságban.

9 meccs/1 gól+ 1 gólpassz – Nagy Dominik (Legia Varsó, kölcsönben Panathinaikoscsapata a 1. helyen végzett a bajnokságban.

3 meccs – Tajti Mátyás (Zaglebie Lubin) nyáron a Zalaegerszeg csapatához igazolt

🇩🇪 Németország Bundesliga

Véget ért

32 meccs/34 kapott gól + 10 clean sheet – Gulácsi Péter (RB Leipzig) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot.

27 meccs/1 gól+1 gólpassz – Szalai Ádám (Mainz) csapata a 13. helyen zárta a bajnokságot.

21 meccs/2 gól+1 gólpassz – Sallai Roland (Freiburg) csapata a 8. helyen zárta a bajnokságot.

12 meccs/1 gól – Willi Orban (RB Leipzig) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot.

🇮🇹 Olaszország Serie A

38. forduló (Utolsó forduló)

39 perc játékidő – Horváth Krisztofer (SPAL – Fiorentina 1-3)

37. forduló

6 perc játékidő – Horváth Krisztofer (Verona – SPAL 3-0)

🇮🇹 Olaszország Serie B

38. forduló

Adorján Krisztián (Entella) végig a padon ült a Cittadella elleni mérkőzésen.

🇨🇭 Svájc Szuperliga

35. forduló

90 perc játékidő – Kecskés Ákos (Lugano – Servette 3-1)

Holender Filip (Lugano) nem volt a keretben a Servette elleni mérkőzésen.

🇸🇰 Szlovákia Fortuna Liga

Véget ért

24 meccs/2 gól  – Vida Máté (DAC 1904) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot.

19 meccs/7 gól + 3 gólpassz – Vida Kristopher (DAC 1904) télen a Piast Gliwice csapatához igazolt.

18 meccs/5 gól + 3 gólpassz – Holman Dávid (Slovan Bratislava) csapata a 1. helyen zárta a bajnokságot. Bekerült az Év Csapatába.

16 meccs/9 gól + 2 gólpassz – Kalmár Zsolt (DAC 1904) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot. Bekerült az Év Csapatába.

7 meccs/1 gól + 1 gólpassz – Schafer András (DAC 1904) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot.

4 meccs – Guzmics Richárd  (Slovan Bratislava) télen a Mezőkövesd csapatához igazolt.

1 meccs – Németh Krisztián (DAC 1904) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot.

🇺🇸 USA MLS

Playoff-negyeddöntő

64 perc játékidő – Sallói Dániel (Philadelphia Union – Sporting Kansas City 3-1)

Videók forrása: YouTube; Dailymotion; InStat