Akarja-e megnyerni az Európa Ligát a United?

A Leicester City elleni győzelemnek köszönhetően a Premier League dobogójának legalsó fokán végzett a Manchester United, kiharcolva ezzel a jövő évi Bajnokok Ligájában való indulás jogát. Ezt az Európa-liga megnyerésével is el lehet érni, azonban erre már nincs szüksége a Unitednek. Vajon leereszt ennek tudatában a csapat, vagy felszabadultan játszva célba veszi a trófeát?
Írta: Mátrai Márk
Megtennéd a 2.6-os oddsot a United végső győzelmére, vagy valaki másra fogadnál? Katt ide!
Az Európa-liga folytatása sok érdekességet tartogat a számunkra. Mivel most az a fura helyzet állt elő, hogy tudjuk, mely csapatok kvalifikálták magukat a jövő évi BL-szezonra a bajnoki helyezések alapján, a sorozat rangjára ösztönzésként ható, végső győzelem esetén automatikus BL-kvalifikáció lehetősége nem fog mindenkire ugyanolyan erővel hatni.
A sorozat legnagyobb esélyesei a fogadóirodáknál:
- Manchester United (BL-főtáblás)
- Internazionale (BL-főtáblás)
- Bayer Leverkusen (EL-főtáblás)
- Wolverhampton (EL-főtáblás)
- Sevilla (BL-főtáblás)
Lesznek további érdekességek is, például, hogy Kai Havertz tényleg pályára fog-e lépni a Leverkusenben (Rudi Völler sportigazgató ragaszkodik ehhez, pedig a Chelsea minél előbb megszeretné vásárolni a játékost), vagy éppen a Manchesterben hatalmasat betliző, ám Milánóban éledező Alexis Sánchez pályára léphet-e az Internazionale mezében?
Sánchez szinte kizárt, hogy valaha még egyszer is pályára lépjen a United mezében, a klub mindenképpen el akarja adni a heti 500 000 fontot kereső chilei játékost, aki jelenleg kölcsönben szerepel az Interben.
A United jelezte, hogy nem fogják meghosszabbítani a kölcsönszerződését a szezon végéig, vagyis, ha az Inter pályára szeretné küldeni őt, meg kell vásárolnia a támadót. Az Inter részéről lenne erre igény, Antonio Conte kedveli a játékost, aki 9 gólpasszával élen jár a házi gólpassz listán.

Az angolok mindent megtennének azért, hogy a chilei támadó fizetése kikerüljön a könyvelésükből, még két évig tart a szerződése.
Hogyan kellene hozzáállnia a Manchester Unitednek az Európa-liga folytatásához?
A válasz egyszerű: Mindent bele kell adniuk. Amikor egy régóta szenvedő csapatról beszélünk, annak minden alkalmat meg kell ragadnia ahhoz, hogy újra „szokásossá tegye a győzelmet” a klubon belül. Ez mindenkit biztosít az elvárásokról, a mércéről, amihez tartaniuk kell magukat a jövőben a szervezetben lévőknek.
Amikor a United utoljára az EL-ben szerepelt, azt meg is nyerte (2016-17), kiteljesítve ezzel a klub nemzetközi kupakollekcióját.
Érdemes megnézni, hogy a 2015-16-ban elveszített EL-döntő milyen fontos volt a Liverpool számára a végső cél felé vezető úton (ami a Bajnokok Ligája és a Premier League megnyerése volt).
A United számára itt a lehetőség, hogy felszabadultan, nyomás nélkül játszanak, miközben az elődöntőben akár a Wolverhampton vagy a Roma számára is sokkal nagyobb téttel bírhat a mérkőzés a bajnokságban ki nem harcolt BL-indulás miatt (Amilyen borzalmas ez a 2020-as év, a világnak igazán nincs szüksége még egy Manchester United-Wolverhampton mérkőzésre…).
Az továbbra is erősen kérdéses, hogy Ole Gunnar Solskjaerral van-e ennél feljebb, mert elég sok edző van a világon, aki képes lett volna 66 pontot szerezni ezzel a kerettel a bajnokságban, de az ilyen, kívülállók által sokszor lenézett apró sikerekből lehet majd a későbbiekben építkezni.
A járvány miatti leállást követő folytatás óta egy olyan összetételű csapatot látunk, amelyet korábban még nem.
Bruno Fernandes érkezésekor Paul Pogba és Marcus Rashford is sérült volt, a leállás viszont lehetővé tette a felépüléseket, és a csapatba való beépülésüket még ebben a szezonban.
A csapat számai sok szempontból fenntarthatatlan szinteket értek el (megkapott 11-esek száma, Mason Greenwood góljai, Bruno Fernandes gólpasszai), azonban a Pogba-Fernandes-Greenwood-Martial-Rashford ötös a legveszélyesebb az egész mezőnyben, és nyugodtan használhatja őket Solskjaer az egymeccses párharcokban is.


Mi szólna a sorozat komolyan vétele ellen?
A Premier League engedélyezte a BL-ben és az EL-ben induló csapatoknak, hogy a sorozatokban való szereplésük végétől számítva 30 napot kapnak az első bajnoki mérkőzésük előtt.
Az angol bajnokság szeptember 12-én kezdődik, tehát előfordulhat, hogy míg a Liverpool és a Chelsea már lejátszott három meccset, a Manchester City, a Manchester United, vagy a Wolverhampton még el sem kezdték a bajnokságot!
A terhelés elég komoly lesz jövőre, még ha a Ligakupában nem is indulnak el az Európában induló klubok, óriási mérkőzésszám elé nézhetnek a játékosok a jövő évi Európa-Bajnokság és Copa America végéig.
Továbbá, mivel a United több játékost is fog venni az átigazolási piacon (Jadon Sancho valószínűleg érkezni fog), egy korai kiesést követően hamarabb beilleszthetővé válnának ezek a játékosok a csapatba. A csapat így is a fáradság jeleit mutatta a bajnokság utolsó fordulóiban (és a Chelsea ellen a kupában), Solskjaer nem rotálta eléggé a csapatot, ami majdnem megbosszulta magát.
Kilenc napjuk van regenerálódni a bajnokság befejezése és az EL folytatása között, ám a Linz elleni visszavágót figyelembe véve (odavágó 5-0) valójában az tizenöt nap is lehet.

A sorsolás alapján a Manchester elég kikövezett úton mehet az elődöntőig, ahol azonban nagyon nehéz ellenfelek várhatnak rá.
Amint látjuk, a Sevilla volt eddig a sorozat legjobb csapata, azonban, ha az Internazionale nem jutna a döntőbe, ott valószínűleg a United ágáról érkező csapat lenne az esélyes.
A Manchester United nyugodtan készülhet az EL folytatására, azonban a jövőjét illetően akár kulcsfontosságú is lehet a sorozat augusztusi folytatása.
Ti hogy látjátok, mire lesz képes az MU az Európa Ligában? Írjátok meg véleményeteket a facebook posztunk hozzászólásai között!