NB2 körkép: Debrecen, Ajka, Nyíregyháza avagy villámrajt a javából!

DVSC

Noha még 36 forduló hátra van a honi másodosztályú labdarúgó-bajnokságból, két kör után bátorkodunk egy rövid helyzetelemzésbe bocsátkozni. Róth Lajos írása.

Ki lehet a feljutó a Debrecen, Ajka, Nyíregyháza trióból? Fogadj rá!

Remekül startoló Loki, a meglepetéscsapat Ajka és a szintén veretlen Nyíregyháza

A startpisztoly virtuális dörrenésekor a többség egybehangzóan állította: a Debrecen és a Vasas a két legesélyesebb a feljutásra.Az elitből 27 év után kizúgó Loki (többek között hazacsábította Görögországból Korhut Mihályt, a Puskás Akadémiától Varga Józsefet és Sós Bencét, megszerezte a Pakstól Poór Patrikot, a Kisvárdától Tischler Patrikot és Zöldesi Illést) a Budaörs (1-0) és a DEAC (3-0) legyőzésével kapott gól nélkül vezeti a 20 csapatos mezőnyt. A két bajnokijukat összesen 11 ezren látták a Nagyerdei Stadionban, és az élő közvetítés révén bárki nyomon követhette a Kondás-alakulat produkcióit. A 3. fordulóban augusztus 9-én, háromnegyed hattól is műsorra tűzi az M4 Sport a siófoki vendégszereplésüket. Az út ellentétes: a Balaton-partiak két vereségbe szaladtak bele, és a következő etap sem ígér sok jót nekik.

A debreceniek mellett a számukra ősi riválisnak tekinthető nyíregyháziak lehetnek büszkék a kapott gól nélküli 2×90 percükre. A reaktivált Gálhidi György vezetőedzővel előbb az NB I-ből kieső Kaposvár otthonában nyertek (0-1), majd a hétközi fordulóban a Pécset kapták el (2-0). Legközelebb az egy győzelemmel, egy vereséggel kezdő Soroksár pályáján menetelhetnek tovább. A harmadik száz százalékos mérleggel bíró együttes az Ajka – szintén NB I-es múltú trénerrel (Kis Károllyal). Legközelebb a hasonlóképpen veretlen Békéscsabát látják vendégül a Bakonyban.

Pécs – Győr, Gyirmót – Haladás

S ha már a távkapcsolót emlegettük: a 3. forduló nyitómeccse a Pécs-Győr párharc lesz (hajdanán micsoda első osztályú rangadók voltak a Mecsekalján!), augusztus 8-án negyed héttől kezdődik az összecsapás ugyancsak az M4 Sporton. A győriek az ellen a kaposváriakkal szemben szerezték meg első bajnoki pontjukat, akik egy év után tértek vissza az NB II-be. A somogyiaknál a harmadik idegenbeli mérkőzésüket egymást követően abszolváló kazincbarcikaiak vizitálnak. A szintén élvonalbeli múlttal büszkélkedő Szolnok stadionjában a Budaörs vendégeskedik (a kispadon vált válogatottakkal: Csábi József vs. Bognár György).

A másodosztályban a második idényét kezdő Haladásnak nem kell messzire utaznia: a gyirmóti arénában csapnak össze Csertői Aurél és Mátyus János kegyeltjei. A talán a legtöbb nézőt ígérő helyszínnek Szeged számít. Noha eddig még nem nyertek Dobos Barnáék, az újonc Szentlőrincet szeretnék legyőzni. Ám nem kínálják tálcán a három pontot – a kozármislenyi albérletükben a gyirmótiakkal szemben győztek Marian Slukáék. Egyetlen együttes van, melyet eddig elkerült a gólöröm: a DEAC a Dorog ellen pótolhatja be ezt az érzést.

Mi van a Vasassal?

A nagy talány a Vasas. Jóformán már most NB I-es a kerete, és bár veretlenek, ugyanakkor nyeretlenek is. Előzetesen a Kazincbarcika ellen sikerrel kalkuláltak, majd az ikszet követően Békéscsabáról hozták volna el a három pontot, ehhez képest a Viharsarokban is csak döntetlent ért az élvonal gólkirályának, Radó Andrásnak a találata. Nincs mese, a szintén nyeretlen Csákvárt kell pokolra juttatniuk az angyalföldieknek.