Toplégiósok (2019/2020: 30. heti válogatás ► videókkal) – Bukta eddigi legjobb meccsét játszotta a Lieferingben, majd megsérült

Toplégiósok rovatunkban hetente beszámolunk a külföldön játszó magyar futballisták játékperceiről, és egy toplista formájában megmutatjuk a legszebb meccsjeleneiket. A válogatásba nem csupán gólok vagy gólpasszok alapján lehet bekerülni, hanem cselek, szerelések, kapusbravúrok és más egyéb szemre is tetszetős megmozdulások is helyet kaphatnak. A szavazóablak segítségével voksolhattok a kedvenc jeleneteitekre: minden héten továbbjut a két legtöbb szavazatot kapó megmozdulás, a hónap végén pedig megválaszthatjátok a Hónap megmozdulását is. Decemberben pedig a havi győztesekből kikerül majd az Év megmozdulása!

Az elmúlt játékhét (június 13. – július 19.) legjobb magyar légiósa egyértelműen Bukta Csaba (Liefering) volt, aki két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét csapata 5-2-es sikeréből. A 18 esztendős magyar támadó bő egy óra pályán töltött ideje alatt négy találatban is jelentős szerepet vállalt, góljai és gólpassza mellett egy kulcspasszt is kiosztott, ami végül a Liefering harmadik gólját eredményezte. A 63. percben viszont egy szerencsétlen esést követő vállsérülés miatt le kellett cserélni, ami egyben azt is jelenti, hogy két fordulóval a vége előtt véget ért a szezonja. Major Sámuel (Liefering) egy félidőt kapott a mérkőzésen, ez volt a harmadik bajnokija az osztrák másodosztályban.

Felemásan sikerült a hét a Slask Wroclaw magyar légiósának, Tamás Márknak. A hét közepén még első bajnoki gólját ünnepelhette a lengyel élvonalban a Jagiellonia ellen, majd hétvégén öngólt szerzett a Lechia Gdansk elleni találkozón. Tamás télen igazolt Lengyelországba, ahol hamar alapemberré vált, az utolsó tizenkét fordulóban kirobbanthatatlan volt a csapatból: minden mérkőzést végigjátszott.

Karrierjük során először leülhetett a Parma felnőttcsapatának kispadjára a tizennyolc éves Kosznovszky Márk és Balogh Botond. Roberto D’Aversa vezetőedző a Sampdoria elleni bajnokira nevezte a két fiatal magyar játékost a meccskeretbe, akik azon négy Primavera-futballista közé tartoznak, akik a felfüggesztett bajnokság újraindulása óta a felnőttek között tréningezhetnek.

Nagy Dominik egészen biztosan távozik a Panathianikos csapatától, miután a görög együttes nem tudja kivásárolni a szerződéséből. Jelen állás szerint visszatér a Legia Varsóhoz.

Kocsis Gergő légiósnak állt, miután a lengyel élvonalba frissen feljutó Podbeskidzie Bielsko-Biala hivatalos közösségi média-oldalán bejelentette, hogy két évre szerződtették a Zalaegerszegtől távozó középpályást.

Megyeri Balázs (Atromitosz) szerződése lejárt, és biztosan távozik a csapatától. Vannak több országból megkeresései, de elmondása szerint szívesen maradna a görög bajnokságban.

Százról húsz főre szűkült a Golden Boy-díj mezőnye, amelyet minden évben a legjobban teljesítő 21 évnél fiatalabb futballistának ítélnek oda. A szűkített névsorban ott találjuk Szoboszlai Dominiket (Salzburg) is.

A német Bild értesülései szerint a Alfred Schreudert júniusban menesztő Hoffenheim a korábban két évig a klubban futballozó Lőw Zsoltot szeretné vezetőedzőnek. A PSG jelenlegi pályaedzőjének még egyéves szerződése van a párizsi együttesnél.

A DVSC “Valaki érkezőben…” mondattal tett közzé egy sejtelmes videót a Facebook-oldalán, a Goal.com és a HAON információi szerint Korhut Mihály a titokzatos futballista, aki kilenc évnyi légióskodás után térhet haza Debrecenbe.

A Nemzeti Sport értesülései szerint Balogh Norbert a Debrecen csapatával tárgyal.

A német ötödosztályú TSW Schwaben Augsburg trénere lett a magyar származású, korábban Puskás Akadémia élén is megforduló edző: Radoki János.

A csakfoci.hu információi szerint a portugál élvonalba frissen feljutó C.D. Nacional csapatában folytatja pályafutását Bobál Gergely.

Hazatér a Bundesliga II aranyérmes Armenia Bielefeld csapatától a 19 éves Kiss Ágsonton, kettő plusz egy évre írt alá a Puskás Akadémiához.

Holender Filip – sarkazás, Sion – Lugano 1-1

Egy jobb oldali akciót követően Holender Filip remekül végigkísérte a támadást, majd a középre gurított labdát sarokkal tette kapura. Ugyan a labda áthaladt a védeni igyekvő Fickentscher kapus lábai között, viszont túlságosan lelassult, így vissza tudott nyúlni maga mögé a Sion hálóőre.

Bukta Csaba – gól, Liefering – Grazer 5-2

Egy labdaszerzést követően Luis Phelipe tökéletes ütemben ugratta ki a mélységbe beinduló magyar támadót, aki jól fogott pozíciót a védő előtt, így ziccerben vezethette a labdát a kapusra, aki mellett könnyedén elgurította a labdát.

Bukta Csaba – gólpassz, Liefering – Grazer 5-2

Alexander Prass kevergetett a pálya bal szélén, majd miután kihámozta a két védő között a labdát, Kjaergaard adott középre. A beadást a labda felé mozgó Bukta egy finom mozdulattal sarkazta tovább a hosszún érkező Stosic-nak, aki nem hibázott.

Kattints ide, és szavazz június legszebb megmozdulására!

Flag: England on Twitter  Anglia Championship

45. forduló

Nagy Ádám (Bristol City) végig a padon ült a Swansea City elleni mérkőzésen.

44. forduló

Nagy Ádám (Bristol City) végig a padon ült a Stoke City elleni mérkőzésen.

🇦🇹 Ausztria Bundesliga

Véget ért

27 meccs/9 gól+14 gólpassz – Szoboszlai Dominik (RB Salzburg) csapata a megnyerte a bajnokságot. Szoboszlai az Év Játékosa lett az osztrák Bundesligában, és a Salzburgban is.

3 meccs – Majnovics Martin (Mattersburg) csapata a 11. helyen zárta a bajnokságot.

2 meccs – Borsos Filip (Mattersburg) csapata a 11. helyen zárta a bajnokságot.

0 meccs (sérülés miatt nem léphetett pályára) – Szántó Tamás (Rapid Wien) csapata a 2. helyen zárta a bajnokságot.

🇦🇹 Ausztria 2. Liga

28. forduló

63 perc játékidő – Bukta Csaba (Liefering – Grazer 5-2) 2 gól, 1 gólpassz

45 perc játékidő – Major Sámuel (Liefering – Grazer 5-2)

Tiefenbach Dániel (Austria Lustenau) nem volt a meccskeretben a Kapfenberg ellen.

Mester Csaba (Austria Wien II) sérülés miatt nem volt a meccskeretben a LASK Juniors ellen.

🇬🇷 Görögország Szuperliga

36. forduló

Korhut Mihály (Arisz) nem volt a meccskeretben a PAOK ellen.

Nagy Dominik (Panathinaikos) sérülés miatt nem volt a meccskeretben az OFI Kreta ellen.

Nagy Gergő  (OFI Kreta) nem volt a meccskeretben a Panathinaikos ellen.

35. forduló

90 perc játékidő – Megyeri Balázs (Volosz – Atromitosz 2-3)

Korhut Mihály (Arisz) nem volt a meccskeretben a Panathinaikos ellen.

Nagy Dominik (Panathinaikos) sérülés miatt nem volt a meccskeretben az Arisz ellen.

Nagy Gergő  (OFI Kreta) nem volt a meccskeretben az Olympiakos ellen.

33. forduló

90 perc játékidő – Megyeri Balázs (Atromitosz – Panionosz 0-0)

🇭🇷 Horvátország Prva HNL

35. forduló

Kleinheisler László (Osijek) sérülés miatt nem volt az Varazdin elleni mérkőzés keretében.

🇮🇷 Irán Pro League

25. forduló

Koman Vladimir (Sepahan) nem volt a Tractor-Sazi elleni mérkőzés keretében.

🇵🇱 Lengyelország Ekstraklasa

37. forduló (Utolsó forduló)

90 perc játékidő – Tamás Márk (Slask Worclaw – Lechia Gdans 1-2) 1 öngól

83 perc játékidő – Vida Kristopher (Piast Gliwice – Cracovia 1-1)

36. forduló

90 perc játékidő – Vida Kristopher (Pogon Szczecin – Piast Gliwice 1-0)

90 perc játékidő – Tamás Márk (Jagiellonia – Slask Worclaw 2-1) 1 gól

🇩🇪 Németország Bundesliga

Véget ért

32 meccs/34 kapott gól + 10 clean sheet – Gulácsi Péter (RB Leipzig) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot.

27 meccs/1 gól+1 gólpassz – Szalai Ádám (Mainz) csapata a 13. helyen zárta a bajnokságot.

21 meccs/2 gól+1 gólpassz – Sallai Roland (Freiburg) csapata a 8. helyen zárta a bajnokságot.

12 meccs/1 gól – Willi Orban (RB Leipzig) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot.

🇮🇹 Olaszország Serie B

35. forduló

Adorján Krisztián (Entella) végig a padon ült az Empoli elleni mérkőzésen.

34. forduló

Adorján Krisztián (Entella) végig a padon ült a Pisa elleni mérkőzésen.

🇨🇭 Svájc Szuperliga

32. forduló

90 perc játékidő – Kecskés Ákos (Sion – Lugano 1-1)

45 perc játékidő – Holender Filip (Sion – Lugano 1-1)

31. forduló

81 perc játékidő – Kecskés Ákos (Lugano – Thun 1-1)

22 perc játékidő – Holender Filip (Lugano – Thun 1-1)

🇸🇰 Szlovákia Fortuna Liga

Véget ért

24 meccs/2 gól  – Vida Máté (DAC 1904) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot.

19 meccs/7 gól + 3 gólpassz – Vida Kristopher (DAC 1904) télen a Piast Gliwice csapatához igazolt.

18 meccs/5 gól + 3 gólpassz – Holman Dávid (Slovan Bratislava) csapata a 1. helyen zárta a bajnokságot. Bekerült az Év Csapatába.

16 meccs/9 gól + 2 gólpassz – Kalmár Zsolt (DAC 1904) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot. Bekerült az Év Csapatába.

7 meccs/1 gól + 1 gólpassz – Schafer András (DAC 1904) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot.

4 meccs – Guzmics Richárd  (Slovan Bratislava) télen a Mezőkövesd csapatához igazolt.

1 meccs – Németh Krisztián (DAC 1904) csapata a 3. helyen zárta a bajnokságot.

🇺🇸 USA MLS

Sallói Dániel (Sporting Kansas City) végig a padon ült a Colorado Rapids elleni mérkőzésen.

Videók forrása: YouTube; Dailymotion; InStat