Kosárlabda
2023. 01. 23.

A magyar válogatott ismét hozta a kötelezőt

Author avatar

A világversenyek egyes szakaszainak végén pontosan olyan mérkőzéseket szoktak játszani, mint amit a magyar férfi kézilabda-válogatott a Zöld-foki szigetek ellen produkált a világbajnokság vasárnapi játéknapján (42-30). Hát mögött szerzett gólt és üreskapus találatokat is láthattunk a magyar együttestől, Svédország pedig gondoskodott arról, hogy a torna utolsó hetében is legyen miért izgulnunk.

Az már a mérkőzés előtt is egyértelmű volt, hogy a magyar válogatott komolyan veszi utolsó középdöntős találkozóját, hiszen a továbbra is kisebb sérüléssel bajlódó Mikler Roland is ott volt a meccskeretben, sőt az első félidőben ő állt a kapuban. Lékai Máté viszont pihenőt kapott, de Hanusz Egon remek játéka miatt a gárda nem érezte meg a rutinos klasszis hiányát.

Támadás

Az volt ennek a találkozónak a kulcskérdése, hogy a magyar válogatott mennyire tud koncentrálni játszani az első percekben, ugyanis láthattuk, hogy a Zöld-foki szigetek ellen is képesek szenvedni a csapatok, ha az elején nem sikerül kinyitni az ollót. Ebből a szempontból a 10-5 már megfelelő különbségnek tűnt, a továbbiakban pedig ez az előny állandósult is, egészen a második félidő közepéig, amikor Chema Rodríguez csapatának sikerült végleg eldönteni a mérkőzést.

Hanusz előnyszerzései ezúttal remekül működtek, Bodó Richárd és Ancsin Gábor pedig gyakorlatilag zavartalanul lőhetett. A második félidőben aztán a magyar gólok jelentős része abból született, hogy az ellenfél pontatlanul játszotta le létszámelőnyös támadásait, így számolatlanul születtek az üreskapus gólok. Egy ilyen nagyarányú győzelem esetén persze nehéz, és nem is feltétlenül kell kritikát megfogalmazni, de a második félidőben Chema forgathatta volna bátrabban a csapatot, szem előtt tartva az akkor még csak potenciális, később pedig valósággá váló negyeddöntőt.

A Zöld-foki szigetek válogatottja bizonyította, hogy fizikálisan már egyáltalán nem számottevő a lemaradása. Egy-egyben, test-test elleni küzdelemben méltó ellenfelei tudnak lenni az európai csapatoknak, az azonban látszik, hogy a merítési lehetőség szűkös. A létszámfölényes támadójáték viszont komoly fegyverük lehet, ha kevesebb hiba csúszik majd a megvalósításba.

Védekezés

E tekintetben is ketté kell választani ezt a mérkőzést. Az első 40 percben a magyar védekezés pont úgy működött, ahogy egy ilyen mérkőzésen kell. Ezt követően a koncentráció alábbhagyott, így nagyobb helyek nyíltak a falban. A kapott gólok száma persze soknak tűnik, de egy olyan meccs esetében, ahol az első pillanatoktól kezdve nyilvánvaló, hogy melyik együttes szerzi majd meg a győzelmet, nem szabad kiindulni a magas gólszámból.

A mérkőzés embere

Hanusz Egon megérdemelte az elismerést. Őszinte leszek, én a második számú magyar irányítótól szintlépést vártam ezen a tornán. Ez egyelőre legalábbis nem következett be, az utolsó középdöntős mérkőzésen azonban élt a lehetőséggel, és Lékai hiányában végigjátszotta a találkozót. Hat gólja leginkább remek betöréseiből született.

Mi várható a továbbiakban?

Szándékosan változtattam meg az alcímet, hiszen a magyar csapat számára most már minden plusz ezen a világbajnokságon. Azzal, hogy Svédország Portugáliát is legyőzte, a kitűzött cél, az olimpiai selejtezőtorna biztos, viszont meg lehet és talán meg is kell célozni az elődöntőt, hiszen az mérföldkő lenne a magyar férfi kézilabdázás történetében. A negyeddöntőben a dánok vagy az egyiptomiak lehetnek a magyar válogatott ellenfelei, akik egy nappal később lépnek pályára, és még utaznak is a torna egyenes kieséses szakasza előtt. Ez feltétlenül előny lehet a mieink számára, ahogy az is, hogy a teher lekerült az együttesről.

Kiemelt kép: handball-world.news

-->

Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is.

Szerző
Vigh Martin
A Büntető.com szerzője.
Ez a weboldal is sütiket használ!X

A kényelmes böngészés érdekében sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. A weboldalon megtekintheted az Adatkezelési tájékoztatónkat és a sütik használatának részletes leírását. A sütikkel kapcsolatos beállításaidat a későbbiekben bármikor módosíthatod a láblécben található Süti kezelési beállítások feliratra kattintva.