A Dán Királysághoz tartozó, de 1848 óta széleskörű autonómiával rendelkező szigetcsoport az Atlanti-óceán északi részén, Izland és Norvégia között fekszik. Kopár, mégis szemet gyönyörködtető tájai, lenyűgöző szépségű vízesései, fűtetős templomai, hangulatos házikói egyaránt kedveltek a turisták körében.
Így nem meglepő, hogy a labdarúgó-mérkőzések relatíve sok nézőt vonzanak: az első osztályú találkozók átlagnézőszáma például a feröeri lakosság 10,22 százalékát teszi ki.
A helyiek futball iránti rajongását, és a már említett csodálatos természeti környezetet figyelembe véve érthető, hogy a miniállam szigetein – amelyek közül csak az egyik nem lakott – miért találhatók szebbnél szebb stadionok.
A falu népességének többszöröse fér el a lelátón
A kevesebb mint 700 lakossal rendelkezdő Eidi nevű falu EB/Streymur névre keresztelt csapatának – ami az első osztályban vitézkedik – egykori otthonát, az Eidi Stadiont például az Atlanti-óceán és a szigeteken jellegzetes, zöldben pompázó dombok ölelik körül. Nem meglepő tehát, hogy varázslatos természeti környezetben található pályát nemcsak a kuriózumra éhes sportrajongók, hanem a turisták is rendszeresen látogatják – főleg, hogy mióta egy másik, nem kevésbé szép pályára költözött a csapat, a létesítmény főleg kempingként működik.
Annak, hogy az Eidi Stadiont – amely a falu lakosságának többszörösét, 3000 főt képes befogadni – ilyen magával ragadó szépségű helyre építették, hátránya is volt: időnként az arra tévedt birkák legelték le róla a füvet, és ki volt téve az erős szeleknek, valamint az óceán hullámainak is. A rosszul eltalált labdák pedig sokszor a vízben landoltak – bár a mérkőzések alatt állítólag a stadion köré rendeltek néhány csónakot, hogy a játékszer hamar visszakerüljön a pályára.

Ahogy említettem, sporteseményt már ritkán rendeznek ebben a stadionban. Ennek ellenére mégis vonzza a látogatókat, akik előszeretettel gyönyörködnek a lélegzetelállító panorámában: azt mondják, a naplementét mindenképpen érdemes megcsodálni onnan.
Kiemelt fotó: lonelyplanet.com