Rangadót rendeztek a hétvégi angol fordulóban. A táblázat harmadik helyén álló Manchester United fogadta az éllovas Arsenalt úgy, hogy a Manchester City sima győzelmével két pontra megközelítette a kiváló teljesítményt nyújtó fővárosiakat. Josep Guardiola csapatának eddigi 75 százalékos teljesítményét mindenki természetesnek veszi, azonban a volt másodedzője által vezetett Arsenal közel 88 százalékos produktuma előtt már sokan kalapot emelnek.
A Premier League történetében a jelenlegi szezont megelőzően négyszer fordult elő, hogy egy csapat 50, vagy annál több pontot gyűjtött a táv felénél. 2006-ban a Chelsea bajnok lett az 52 pontos félidő után, 2018-ban a Manchester City ugyancsak elhódította a trófeát egy 55 pontos rajtot követően. A Liverpool 51 ponttal a második helyre szorult 2019-ben, majd a következő évben már nem volt ennyire felelőtlen, 55 pont állt a neve mellett az „ősz” zárásaként, majd 30 év után ismételten megnyerte a bajnokságot.
Megállíthatatlan Rashford, sokoldalú Saka
Gabriel Jesus hosszabb sérülésétől eltekintve a gálakezdőjével léphetett pályára az Arsenal, a vendégeknél viszont jóval hosszabb volt a maródiak listája, a legnagyobb érvágásnak mégis az eltiltott Casemiro hiánya bizonyult.
Nem kezdődött jól a házigazda oldaláról a mérkőzés, Eric ten Hag alakulata szerzett vezetést Marcus Rashford gyönyörű és pontos lövését követően a 17. percben. Az angol válogatott játékosnak ez már a kilencedik találata volt a világbajnokság óta, ez a legjobb mutató a topligákban. Azonban nem kellett sokat várni az egyenlítésre, Eddie Nketiah volt eredményes, majd a második félidő elején Bukayo Saka cselezett befelé a jobb oldalról és lőtt egy hatalmas gólt. A 21 éves támadó ezen a meccsen is csapata vezéregyéniségének bizonyult, a legtöbb győztes párharc, a legtöbb helyzetkialakítás, a legtöbb szabadrúgás kiharcolása, a legtöbb labdaérintés az ellenfél 16-osán belül, a legtöbb passz a támadóharmadban is az ő nevéhez fűződött.

Megdolgozott az Arsenal a szerencséjéért
Az első idei találatát jegyző világbajnok Lisandro Martínez még egyenlíteni tudott, ezzel ő lett az első játékos, aki idén fejjel be tudta venni Aaron Ramsdale kapuját, de öröme nem tartott sokáig. Az észak-londoni csapat 63 labdaérintést jegyzett a United 16-osán belül, ez a legnagyobb szám a manchesteriek idei ellenfelei közül. A hazai 3,25-ös xG-t, a 0,36-os vendégkísérletek minőségét jelző mutatót és a 25 londoni kísérletet nézve elmondható, hogy az Arsenal megszolgálta a szerencséjét: a 90. percben ismét Nketiah volt eredményes.

Rekordot döntött a Newcastle is
Arról, hogy ez a forduló ne csak a rangadóról és az Arsenalról szóljon, Erling Haaland és a Newcastle United is gondoskodott. A római korban alapított, a Tyne folyó partján fekvő északkelet-angliai város csapata a legutóbbi 15 PL-találkozóján nem talált legyőzőre, ez a klub leghosszabb veretlenségi sorozata.
Nick Pope és a védelem tökéletesen teljesít, sorozatban a hatodik meccsen sem sikerült gólt szerezniük az aktuális ellenfeleknek. A hátsó alakzatból védőmunkája mellett Kieran Trippier még a támadásokból is nagykanállal veszi ki a részét, 16 nagy helyzetet alakított ki eddig az angol pontvadászatban. Ez a mutató, Kevin De Bruyne (19) után és Lionel Messi (15) előtt a második legmagasabb szám a topligákban.

Haaland negyedik mesterhármasát szerezte a szezonban
Van, akinek semmi szüksége a feltámadásokra, hiszen egyszer felmászott a csúcsra és azóta konstans havas a homloka. 61 perc is elegendő volt Erling Haalandnak, hogy a negyedik mesterhármasát is elérje a szezonban, ehhez pedig mindössze 19 mérkőzésre volt szüksége. A norvég játékos zsenialitását jelzi, hogy ebben az összevetésben második Ruud van Nistelrooynak 65, a harmadik Luis Suáreznek 81 találkozó kellett a négyszer háromhoz. A Manchester City középcsatárának hihetetlen hatékonyságát jelzi, hogy az eddigi rekorder Sergio Agüero az első 25 találatát 150 lövésből, míg Haaland 74-ből érte el.

Mudrik sikeres bemutatkozása
Haaland több gólt szerzett eddig ebben a szezonban, mint kilenc csapat a Premier League-ben, így Mihajlo Mudrik sikeres bemutatkozása a Chelsea-ben sem szomoríthatta a támadót. A vergődő csapatok döntetlennel végződött találkozóján az új ukrán igazolásnál 36,63 km/h végsebességet mértek egy sprintnél, ezzel az idei szezon leggyorsabb labdarúgója lett (megelőzve Haalandot), így 35 perc játéka és cselei mellett a dinamikájával is felhívta magára a következő ellenfelek figyelmét.

Kiemelt kép: Glyn Kirk/AFP