6 perc
2022. 08. 04.

„Nehéz ellenfél ellen léptünk pályára” – azeri sajtóvisszhangok

Author avatar

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott Bakiban a Qarabag ellen a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén. A nagy meleg és a magas páratartalom igencsak megnehezítette a csapatok dolgát az egyébként rendkívül küzdelmes mérkőzésen. A jövő heti, budapesti visszavágó is hasonlóan parázs hangulatot ígér. Azt néztük meg, hogyan értékeli az azeri sajtó a tegnapi mérkőzésen történteket.

(X) Regisztrálj a Büntetőn keresztül az Unibetre, és befizetési bónuszod mellé 10 ezer Ft ingyenes fogadást is kapsz ajándékba!

„A játékosaim mindent megtesznek a siker érdekében”

Az 1news.az a Qarabag vezetőedzője, Qurban Qurbanov mérkőzés utáni nyilatkozatából idéz. „A meccs nagyon feszült hangulatban telt. Az ellenfelünk jól bánt a labdával. Az elején nehézségekbe ütköztünk, de aztán sikerült átvennünk a játék irányítását. A visszavágón küzdeni fogunk és megpróbáljuk kihasználni a lehetőségeinket” – mondta a korábbi sokszoros válogatott azeri labdarúgó. – „Szeretnék hatalmas köszönetet mondani a szurkolóinknak, akik mindig velünk vannak és hisznek a csapatban.”

A klubot 2008 óta irányító Qurbanov azt is megemlítette, sajnálattal tölti el, hogy nem állt rendelkezésére minden játékosa. Kiemelte, hogy az extrém hőség nagy nehézséget jelentett a pályára lépő labdarúgóknak. Úgy vélte, a mérkőzésen igazságos végeredmény született, és a budapesti találkozó előtt az esélyek kiegyenlítettnek tűnnek. „Legalább 90 perc áll előttünk a visszavágón. Az már most világos, hogy akkor még nehezebb dolgunk lesz” – nyilatkozta az azeri bajnokcsapat vezetőedzője.

„Nehéz ellenfél ellen léptünk pályára”

A football-plus.az a Qarabag egyik játékosa, Filip Ozobic értékelelését ismerteti. „Nem szeretek a saját játékomról beszélni. Nehéz ellenfél ellen léptünk pályára, és szenvedtünk is egy kicsit. Most már jól ismerjük őket. Elemezzük majd a játékukat. Mindent megteszünk, hogy egy újabb mérföldkövet érjünk el” – nyilatkozta a horvát származású, de azeri válogatott középpályás.

A portál Ozobic és a két vezetőedző, Qurbanov és Sztanyiszlav Csercseszov értékelése mellett rendkívül szűkszavúan, voltaképpen távirati stílusban számol be a mérkőzésen történtekről. Az is érdekes még, hogy a kezdőcsapatokat ismertető gyorshír kiemelt képén „ferencvárosi részről” az a Myrto Uzuni szerepel, aki január 31-től már a spanyol Granada FC játékosa.

„A Qarabag döntetlent játszott a magyar Ferencvárossal”

A zerkalo.az is hasonlóan, csak a legfontosabb tények tárgyilagos ismertetésével ír a mérkőzésen történtekről. A 17. percben egy nem mindennapi jelenet végén szerezte meg a vezetést a Ferencváros. Eldar Civic beadása után Aissa Laidouni lövését védte Shahrudin Mahammadaliyev, majd Mats Knoester a felső lécet találta el, a kipattanót pedig Franck Boli fejelte négy méterről a jobb alsó sarokba. A lesgyanús esetet megvizsgálta a VAR, de a svéd játékvezető, Andreas Ekberg végül megadta a találatot (0–1).

A 34. percben egyenlített az azeri bajnok. Egy távoli szabadrúgást védett Dibusz Dénes, a labda Owusu Kwabena elé került, aki közelről a ferencvárosi kapuba emelt (1–1).

Az első félidő ráadásában egy szép támadás végén újabb találatot szerzett a Qarabag, de Ibrahima Wadji gólját les miatt érvénytelenítették. A második játékrészben nem változott az eredmény, így a csapatok 1–1-ről folytatják a párharcot augusztus 9-én, kedden 20 órától a Groupama Arénában.

Melyik csapat nyeri az NB I. 2022/2023-as szezonját?

1,15 – Ferencváros

8,00 – MOL Fehérvár

10,00 – Puskás Akadémia

Ezt a fogadási lehetőséget a Sportfogadás/Labdarúgás/Magyarország/NB I/Végső fogadások útvonalon keresztül találhatod meg.

Kattints ide és fogadj magyar focira az Unibeten! Ha ezen a linken keresztül regisztrálsz, most 100%-os befizetési bónuszt és 10 ezer Ft ingyenes fogadást is kapsz!

Kiemelt kép: A Ferencváros hivatalos facebook oldala

Hogy tetszett a cikk?

Nádudvari Péter
Gyógypedagógusként dolgozom főállásban, de magyar nyelv és irodalom szakos tanári végzettségem is van. Szenvedélyeim a zene, a sport és az írás. Fontos számomra a társadalmi felelősségvállalás, ezért rendszeresen veszek részt jótékonysági akciókban. Ami pedig az írást illeti, sok műfaj érdekel, leginkább a szépet és a lélekemelőt keresem – a sportvilágban is.
Ajánlás
Kultúra
Ez a weboldal is sütiket használ!X

A kényelmes böngészés érdekében sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. A weboldalon megtekintheted az Adatkezelési tájékoztatónkat és a sütik használatának részletes leírását. A sütikkel kapcsolatos beállításaidat a későbbiekben bármikor módosíthatod a láblécben található Süti kezelési beállítások feliratra kattintva.