Mike Jensen, a mozgékony óriás, akivel a kapusposzt lehet a Veszprém egyik nagy erőssége

Mike Jensen, a mozgékony óriás, akivel a kapusposzt lehet a Veszprém egyik nagy erőssége

2024. febr. 23.

Többek között két különleges kapusteljesítményre lehettünk figyelmesek a kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában. Az egyik a dán Mike Jensené, aki az első félidőben a védéseivel, a másodikban a góljaival 34–31-es győzelemhez segítette a Veszprémet a GOG elleni mérkőzésen.


Az elmúlt években visszatérően az lehetett az érzésünk, a Veszprémnek nem a kapusposzt a legerősebbje. Többször láttunk jó vagy viszonylag jó teljesítményt hátul, de kiemelkedőt – egy egész mérkőzést nézve – nemigen, legalábbis a nagy európai riválisok elleni fontos csatákon. Jensen érkezésével, valamint a csütörtökön mutatott produkciója alapján ez megváltozhat, még ha a GOG nem is tartozik a Bajnokok Ligája legnagyobb favoritjai közé.


Ősszel viszont megleckéztette a BL-győzelmet évtizedek óta hajszoló Veszprémet, amely a mostani idényben jelenleg a csoportmásodik helyért fut versenyt a Magdeburggal. A GOG-nak ilyen jó pozícióra esélye sincs, Veszprémben viszont valószínűleg lett volna sansza a pontszerzésre – ha menet közben nem találja magát szemben a dán óriással.


Aki a 207 centiméteres magassága ellenére mozgékonynak számít, korábban ezek a tulajdonságai mentették meg a pályafutását. Így mutatta be őt legalábbis a Dániasport tavaly nyáron, amikor BL-győztesként Magdeburgból a Benficához szerződött. Pedig fiatalon még egy másodosztályú csapat harmadik számú kapusa volt, de a tehetsége Dániában azért csak feltűnt a szakembereknek, és rosszabb munkamorálját látva sem hagyták veszni, hanem felkarolták.


Az emberi kapcsolatokra figyelő, a magamutogatást nem kedvelő sportember 27 évesen megünnepelt egy BL-győzelmet, 28 esztendősen pedig megünnepelne másokkal egy másikat.


A GOG ellen az első félidőben – 12 perc alatt – öt védése kellett ahhoz, hogy hatgólos előnnyel menjen az öltözőbe a Veszprém. A kínai figura utáni védése például szenzációs volt. A második félidő derekára kétgólosra olvadt az előny, aztán folyamatosan ismét nagyobbra nőtt, öt is volt már. Jensen két egészpályás találata csak fokozta a látványt és a hangulatot.

 



Mindez Andrea Palicka egyedülálló mutatványát is eszünkbe juthatja a 2022-es, részben magyarországi rendezésű Európa-bajnokságról, amikor a svéd–francia elődöntőben három gólt lőtt – miközben fantasztikusan védett. Most Párizsban mutatta be akrobatikus képességeit, éppen amikor a legjobban kellett, és a tartalékos Kielce szorongatta a PSG-t. Legnagyobb jelenetsorát külön videón is bemutatja az európai szövetség: néhány pillanaton belül előbb a bal alsóból, majd a jobb felső közeléből rúgja ki a labdát.

 

 


A lábbal védés mestere végül 19 lövést hárított, a PSG hosszabb kispadja pedig 35–26-os győzelmet ért. Mindez azt jelenti, hogy a jelenleg negyedik helyen álló Kielce is ugyanúgy 13 pontos maradt az A csoportban, mint a Szeged. Ha a csoportkör végére is megmarad a pontazonosság, a magyar csapat jobb egymás elleni mérleggel előzni fog.

Kiemelt fotó: vehir.hu

Szerző

Arday Attila

Arday Attila

Arday Attila

Geológusból lett újságíró és edző. Nagy szerelmese a téli és a nyári olimpiának, a labdajátékoknak, az atlétikának, a vívásnak, de a például a sífutásnak és a síugrásnak is. A legtöbbet a kisgyermekeitől tanul, hogy jobban bánjon a tanítványaival. Nagypapa korában szaxofonozni szeretne, addig is minél többet járni a Kárpátokat, a brit szigetvilágot, az Atlanti-óceán térségét, Amerikát.