Cikkek
Edzői hiba dortmundi oldalon, az utolsó fél órára indult be a madridi henger
Egy kifejezetten, izgalmas fordulatos mérkőzésnek lehetett szemtanúja, aki a Bajnokok Ligája harmadik fordulójának keddi játéknapján a Real Madrid–Dortmund összecsapást, tehát a legutóbbi BL-döntő párosítását választotta. Az első félidőben a Dortmund rendesen ráijesztett a Realra, amely viszont ezúttal is tanúbizonyságot tett arról, hogy mi is az a Bernabéu-hatás és a találkozó második felében Vinícius Júnior vezetésével fél óra alatt öt gólt számolt az elején őket meglepő ellenfélre. Nézzük meg kicsit mélyebben a nagy fordítás krónikáját, illetve, hogy a Dortmund rutintalan vezetőedzője, Nuri Sahin milyen hibákkal ágyazott meg végérvényesen a madridi gálának.
A Hoffenheimnél folytatja a grazi sikerkovács
Hosszas, több hónapig tartó huzavona után, az októberi Nemzetek Ligája-mérkőzések alatti bajnoki szünetben vált hivatalossá, hogy Andreas Schicker, a Salzburgot az osztrák trónról letaszító Sturm Graz addigi sportigazgatója a jövőben a TSG Hoffenheimnél dolgozik tovább. Schicker kétségtelenül hatalmas űrt hagy maga után Grazban, viszont a német klubnál újra stabilitást hozhat egy konfliktusokkal teli időszakot lezárva.
Raphael Guerreiro, a Bayern München mindenese
Az utóbbi években már természetes a több poszton is bevethető, univerzális játékosok jelenléte a csapatoknál. Különösen így van ez a szélső védő posztján, ahol például a portugálok több ilyen kreatív játékossal is rendelkeznek. Joao Cancelo, Nuno Mendes és Raphael Guerreiro sokszor bizonyítják kreativitásukat a pálya széléről indulva. Ezúttal Guerreiróval foglalkozunk, akit sérülékenysége miatt sokszor talán alulértékelnek, pedig eközben nagyon hasznos tagja a Bayern Münchennek.
Emery újra legyőzte a Bayern Münchent
Sok helyen Unai Emeryre kihegyezve vezették fel a Bajnokok Ligájában második fordulójában megrendezett Aston Villa–Bayern München mérkőzést. Egyrészt a spanyol edzőt tavasszal összeboronálták a bajor sztárklubbal, korábban pedig kétszer is legyőzte a BL-ben a német rekordbajnokot. Egy újabb tökéletesen kivitelezett, hatékony meccsterv most meghozta számára a harmadik Bayern-verést is. Nézzük meg, hogy a birminghamieknek milyen eszközökkel sikerült megbénítaniuk az eddig remeklő német csapatot.
Bécsben is elindult valami – biztató ösvényen a Rapid Wien
Jól lemérhető az osztrák futball fejlődése azon is, hogy manapság már messze nem csak Salzburgból kerülnek ki nemzetközi szinten is keresett tehetségek. Ott van például a Bundesliga-trónfosztó Sturm Graz, amelynek projektjéről már többször is értekeztem. Mostanra már végre Bécsben is kezdenek felébredni Csipkerózsika álmukból, legalábbis a zöld felén mindenképpen. A Rapid Wiennél ugyanis tavaly év eleje óta Markus Katzer sportigazgató vezetésével szintén ígéretes projekt kezd körvonalazódni, amelyre a régen látott jó szezonrajt után érdemes is vetni egy pillantást.
Ronivaldo meseszerű karrierje a kitartás és az isteni gondviselés diadala
Egy klasszikus mesének is beillene Ronivaldo, a brazil születésű, február óta osztrák állampolgárságú csatár pályafutása. A már 12 éve Ausztriában futballozó alacsony növésű, de mégis elsősorban fejjátékáról híres támadó a másodosztály legeredményesebb játékosaként írta be magát az osztrák futball történelemkönyvébe, pályafutása végére pedig az élvonalbeli szereplés is megadatott neki. Nézzük meg, hogyan lett a Santa Cruz-i szabólegényből kitartásának köszönhetően osztrák közönségkedvenc, aki most a Blau-Weiss Linz erőssége.
Underdogok a BL-ben! Ilyen volt az újonc és a 23 év után a főtáblára újra feljutó csapat mérkőzése
Csütörtök este rendeztek egy olyan párharcot a Bajnokok Ligája főtábláján, amely soha korábban nem jöhetett volna létre. A nemzetközi kupaporondon teljes mértékben újonc Brest (azaz a Stade Brestois 29) a guingamp-i albérletben fogadta a legrangosabb kupasorozat színpadára 23 év után visszatérő újdonsült osztrák bajnokcsapatot, az SK Sturm Grazot. A nagy részében jó iramú, lüktető mérkőzést végül a franciák nyerték meg, nézzük meg, hogy mik voltak a sikerük fő összetevői.
Cristiano Ronaldo hasznos játéka gólt ért, ígéretes fiatalokat láthattunk a horvát oldalon
Kétségtelen, hogy a Nemzetek Ligája-nyitány egyik legérdekesebb mérkőzésének a Portugália–Horvátország találkozó ígérkezett az A-divízió első csoportjából. Érdekes összecsapást láthatott a közönség, egymástól jól elkülöníthető periódusokkal, amely során a horvátok próbálkoztak leginkább újdonságokkal a régi receptet csiszolgató portugálokkal szemben. Végül utóbbiak jártak sikerrel, méghozzá az Európa-bajnokságon sokat bírált Cristiano Ronaldo vezetésével.
A középpályás Prass, aki balhátvédként bizonyított az Eb-n, majd lett topligás játékos
Legkésőbb az Európa-bajnokságon Ausztrián kívül is sokan megismerhették Alexander Prass nevét. A Sturm Graz színeiben az előző szezonban duplázó, majd a TSG Hoffenheimhez szerződött játékos személyében Ralf Rangnick nagy meglepetésre egy újabb balhátvédre talált az osztrák válogatottban, miközben klubcsapatában középpályásként játszott. Nézzük meg, miért lett ilyen kelendő a topligákban a több poszton is bevethető osztrák futballista.
Végre lezárulni látszik a stuttgarti belharc
Több mint egyéves hatalmi harc végére tehet pontot a VfB Stuttgartnál Dietmar Allgaier átmeneti elnöki kinevezése, aki a népszerűtlen, hibát-hibára halmozó Claus Vogt leváltása után vezeti a stuttgarti klubot a következő elnökválasztó közgyűlésig. Érdemes áttekinteni, hogy a rendkívül sikeres Bundesliga-szereplés közben milyen hercehurca zajlott a háttérben a sváboknál.
Rangnick osztrák válogatottja a hollandokat is megfricskázta
Nem voltunk híján meglepetéseknek az Európa-bajnokság D csoportjának utolsó körében. A franciák nem tudták legyőzni a már biztos kieső lengyeleket, az így kínálkozó lehetőséget a csoportelsőségre pedig az osztrákok ragadták meg. Ralf Rangnick együttese az Eb egyik legjobb mérkőzésén 3–2-re verte Hollandiát, amivel jóval esélyesebbnek tartott válogatottakat utasított maga mögé. Elemzés.
Spalletti cseréi bejöttek, de csak az utolsó percben vezettek eredményre
Az Európa-bajnokság B csoportjában komoly verseny folyt a továbbjutásért a csoportelső Spanyolország mögött. Olaszország és Horvátország egymás ellen vívhattak meg a nyolcaddöntőbe kerülésért, és sokáig úgy nézett ki, hogy a horvátok hozzák a kulcsfontosságú győzelmet, de ezúttal is a mérkőzés legvégén kaptak gólt. Nézzük meg, hogy taktikailag mi jellemezte a mérkőzést, miért volt megérdemelt az olasz egyenlítés.