Tavaly már bemutatkozott az MLS-ben, idén még többet játszhat Pintér Dániel az Inter Miamiban
Izgalmasan indult az új év az Inter Miami magyar játékosa, Pintér Dániel számára, ugyanis az MLS címvédője profi szerződést kötött a saját nevelésű fiatal labdarúgójával. Tavaly szeptemberben egy mérkőzésen már beállhatott a legjobbak közé, a hosszú távú megállapodás lehetővé teszi, hogy ettől a szezontól kezdve még többet játsszon Lionel Messiék mellett. Az egyelőre nem tisztázódott, hogy a jövőben melyik válogatottat választja, utánpótlásban a magyar és az amerikai korosztályos csapatokat is erősítette már.
Az Inter Miami utánpótlásában nevelkedő 18 éves magyar labdarúgó, Pintér Dániel tavaly szeptemberben bemutatkozhatott az MLS-ben. Több hiányzó miatt Javier Mascherano vezetőedző be szerette volna vetni őt az első csapatnál, ezért a klub az MLS szabályai értelmében egy speciális, négynapos rövid távú megállapodással szerepeltette őt az első csapatban, majd vissza kellett térnie a tartalékbajnokságba. Erre azért volt szükség, mert az akadémisták csak korlátozott számú meccsen léphetnek pályára a nagyok között profi szerződés nélkül. Ez az akadály immár elhárult, hiszen Pintér a közelmúltban profi szerződést kötött az MLS címvédőjével, így a jövőben több bajnoki mérkőzésen is szóhoz juthat.
Eddig egy meccse volt a nagyok közt
A magyar szülők gyermekeként az Egyesült Államokban született 18 éves szélső 2019-ben került az Inter Miamihoz, korábban a Boynton Knights FC, a South Florida Football Academy és a Palm Beach United FC utánpótláscsapatokban szerepelt. Pintér az U15-ös korosztálytól kezdve folyamatosan fejlődött a rózsaszínmezeseknél, 2025-ben már az MLS Next Pro tartalékbajnokságban szereplő Inter Miami II csapatban bizonyult alapembernek.
17 meccsen 1392 percet töltött a pályán, miközben kilenc gólt szerzett és három gólpasszt adott társainak.
Pintér eközben együtt dolgozott a Nyíregyháza és a Honvéd korábbi játékosával, Cséke Györggyel, aki Floridában egyéni képzésért felelős edzőként tevékenykedik, és kezei alatt már több fiatal magyar játékos is megfordult.
Tavaly szeptemberben a Charlotte FC elleni, 3-0-ra elvesztett mérkőzésen mutatkozott be az Inter Miami felnőttcsapatában az MLS-ben. A tehetséges játékos csereként beállva 20 percet játszott olyan csapattársak, mint Lionel Messi, Sergio Busquets, Rodrigo De Paul vagy Jordi Alba társaságában.
Ezt követően az MLS-szel és az Egyesült Államok labdarúgásával aktívan foglalkozó Jenkifoci oldallal osztotta meg tapasztalatait a debütálásáról:
„Nem voltam túlságosan ideges, mivel az elmúlt években nagyon keményen megdolgoztam ezért a lehetőségért. Készen éreztem magam erre a pillanatra. Megkönnyítette a dolgomat, hogy a játékrendszer és a taktika nagyban hasonlít ahhoz, amit a tartalékcsapatban használunk, azonban minden sokkal gyorsabb, sokkal dinamikusabb, és sokkal többet kell futni.”
A csatár azt is elárulta, hogy a Miami veterán világsztárjai sokat segítettek neki abban, hogy zökkenőmentes legyen az átmenete:
„Luis Suárez sokat segített az edzéseken. Apró tippeket adott, például hogyan támadjak üres területeket, amikor betörök a tizenhatoson belülre. A mérkőzés alatt Busquets és Jordi Alba is adott néhány tanácsot, a lefújás után pedig Messi megdicsért a debütálásomért, ami nagyon boldoggá tett, de persze a hangulat nem volt olyan ünnepi, mivel veszettünk, ebben a csapatban pedig mindenki mindig nyerni akar.”
Az említett szabályozás miatt Pintérnek rövid időn belül vissza kellett térnie a tartalékokhoz és ott folytatta tovább a 2025-ös szezont, miközben az idény végén az MLS-hez csak 2020-ban csatlakozó Inter Miami története első bajnoki címét ünnepelte. A február 21-én rajtoló új szezonban már több mérkőzésen is lehetőséget kaphat.
Hosszú távú szerződést írt alá
Az Inter Miami január 22-én jelentette be, hogy profi szerződést kötött az ifjú magyar játékossal. A megállapodás a 2027-2028-as idény végéig érvényes, de opcionálisan meghosszabbítható a 2028-2029-es, a 2029-2030-as és a 2030-2031-es szezonokra is.
„Pintér Dániel egy igazi futballista, a játék iránti szenvedélye az ereiben folyik. Ez a legjobb dolog, ami játékosként történhetett vele, mivel rendkívül versenyképes és ambiciózus, hogy folyamatosan fejlődjön ebben a környezetben. Büszkeséggel tölt el minket, hogy elérkezett a pillanat, amikor leigazolhattuk őt az első csapathoz. Nagyon kedvelik őt a klubnál, mivel remek srác, és most lehetősége lesz a legjobb játékosok mellett tovább fejlődni. Dániel példakép az akadémiáról érkező fiatal játékosoknak is, mert az elkötelezettsége és a szenvedélye tette lehetővé, hogy elérkezzen számára ez a nap" – mondta el Guillermo Hoyos, az Inter Miami sportigazgatója a szerződése bejelentésekor.
A floridai csapat komoly hangsúlyt fektet a saját nevelésű játékosok beépítésére, hiszen amellett, hogy Messivel az élen több rutinos egykori sztárjátékost igazolt,
az Inter Miami az elmúlt hat évben már 16 akadémiai játékosnak adott profi szerződést, és a jelenlegi keretnek is közel az egyharmada saját nevelésű labdarúgóból áll.
Pintér a tartalékcsapat több játékosával együtt az Inter Miami bő keretével kezdte meg a felkészülést az MLS 2026-os idényére. A Dél-Amerikában edzőtáborozó csapat első felkészülési mérkőzésén éppen Messi helyett lépett pályára csereként a Paolo Guerreróval felálló perui Alianza Lima ellen.
A válogatottság kérdése
Pintér az elmúlt években pályára lépett a magyar U16-os és U17-es válogatottban, még ha az Egyesült Államokból való többszöri hazautazás szezon közben nem is a legkényelmesebb. Legutóbb viszont az U19-es korosztályban már az amerikai korosztályos nemzeti csapat mezét viselte. A tavalyi októberi összetartás alkalmával az USA ifjúsági válogatottjának legeredményesebb játékosa volt a két meccs alatt szerzett három góljával, a belgák ellen duplázott.
Egyelőre nem tisztázódott, hogy a jövőben melyik válogatottat fogja választani, és idővel a felnőtteknél melyik címeres mezt láthatjuk majd rajta. A válogatottság kérdéséről így fogalmazott tavaly júliusban a Nemzeti Sportnak:
„Korábban úgy voltam vele, magyar válogatott akarok lenni, de… Az amerikai együttesnél fantasztikus körülmények fogadtak, és ami ennél fontosabb, mindenre odafigyelnek velem kapcsolatban. A szövetségi kapitány is folyamatosan érdeklődik irántam. Sok társam Európában játszik, erős a csapatunk. Négy válogatott mérkőzésen vagyok túl, Norvégia ellen gólt is szereztem” – jegyezte meg a labdarúgó.
Talán ennyire még nem érdemes előre szaladni. Pintér Dániel számára most az lehet a legfontosabb, hogy amennyiben újabb lehetőséget kap a felnőttek közt, akkor minél jobban játsszon és idővel akár állandó szerephez jusson az MLS jelenleg legnagyobb érdeklődésre számot tartó csapatában.
Borítókép: intermiamicf.com
A cikk megjelenése a Szerencsejáték Zrt. tématámogatásával valósult meg.