Cikkek

Egyelőre a Löwen erősítései jöttek be inkább, meglepetéssel indult a Bundesliga-szezon

A Rhein-Neckar Löwen remek teljesítménnyel lepte meg és győzte le 32–27-re a THW Kielt a férfi kézilabda Bundesliga első fordulójában, ezzel Filip Jícha csapata a tavalyihoz hasonlóan gyengén kezdte az idényt. Sebastian Hinze és a sportigazgatóként debütáló korábbi mannheimi legenda, Uwe Gensheimer viszont elégedett lehet, úgy tűnik, néhány évnyi apátia után a Löwen visszatérhet az élmezőnybe.

Tragikus körülmények között halt meg a rapper, aki NBA-sztárok sora számára volt ikon – 30 for 30: The King of Crenshaw

Amikor meggyilkolták Nipsey Hussle-t, a nyugati parti rapszcéna egyik megkerülhetetlen alakját, NBA-sztárok egész sora szólalt fel és emlékezett meg róla. Mindez olyan látványos volt, hogy a kívülállók is rögtön tudták, itt többről van szó, mint a kétségtelenül jó személyes kapcsolatokról. Hussle fontos ikonja volt a kosaras társadalomnak, a 30 for 30 négyrészes podcastje pedig igyekszik minden részletre kiterjedően bemutatni, hogy miként alakult ki ez a különleges kapcsolat.

Szezon eleji forma, hullámzó játék, berlini győzelem – elindult a német kézilabdaidény!

A Füchse Berlin a második félidőben szinte végig vezetve 32–30-ra verte az SC Magdeburgot a német kézilabda Szuperkupáért vívott mérkőzésen. A Magdeburg tradicionálisan gyengébben kezdi a szezont, így minden bizonnyal Bennett Wiegerték sem kongatják a vészharangokat, Jaron Siewert viszont kifejezetten elégedett lehet, mert úgy tűnik, időszakosan Mathias Gidsel nélkül is van élet.

A sport és a bulvár találkozása szükségszerűen rossz? – 30 for 30: Juiced

Jose Canseco az MLB történetének izgalmas figurája. Kiváló baseballjátékos volt, aki a remek statisztikái ellenére nem mindig kapta meg azt az elismerést, ami járt volna neki. Ennek pedig minden bizonnyal az volt az oka, hogy sosem az elvárt szabályok szerint játszott és viselkedett, majd pályafutása végén megtámadta a korábban számára is nagyon fontos ligát. Ismerjük meg a különleges játékost, aki a bulvárral is sajátos kapcsolatot ápolt.

Hamarosan rajtol a világ legerősebb kézilabda-bajnoksága, amiből a magyaroknak is egyre nagyobb szelet jut

Ami a futballban a Premier League, az kézilabdában a Bundesliga. A legszínvonalasabb bajnokság, a legnagyobb gazdasági erő, a legprofibb körítés és remek hangulat. Ettől a szezontól kezdve az Büntetőn kiemelten foglalkozunk a német férfi első osztályú kézilabda-bajnokság történéseivel, épp ezért a szezont felvezető cikkünkben a jelenlegi erőviszonyok mellett a liga történelmének és sajátosságainak is szentelünk néhány bekezdést.

A 35 éves újonc története – Későn kezdő (filmajánló)

Jim Morris lehetett volna a klasszikus amerikai álom megtestesítője, ám a sérülések fiatalkorában megfosztották őt az igazán nagy lehetőségtől. Végül azonban akkor léphetett be az örökkévalóságba, amikor már senki sem hitt benne. A Későn kezdő egy leszakadó régió első és utolsó tündérmeséje mellett egy hallatlanul izgalmas emberi sorsot is bemutat.

„Az élet a második esélyekről szól” – 30 for 30: The Spy Who Signed Me

A 2000-es évek elején az orosz női kosárlabdaklubok Európa legjobbjai közé tartoztak, ebben pedig nagy szerepe volt a WNBA-ből Európába szerződő amerikai sztároknak. Ám ezek a játékosok aligha látták át, milyen viszonyok között kell teljesíteniük. Ezt a helyzetet mutatja be a 30 for 30 podcastjének soron következő epizódja.

A szabadszájú klasszis, aki az atlétika arca szeretne lenni – portré Noah Lylesról

Noah Lyles hihetetlenül szoros versenyben nyerte meg a férfi 100 méteres síkfutás döntőjét a párizsi olimpián, majd diadalittasan az égbe emelte a nevét tartalmazó táblát. Ebben a mozdulatban minden benne volt, ami miatt Lyles az atlétika meghatározó arca, és aminek nyomán legalább annyian kedvelik, mint amennyien ráncolják a szemöldöküket minden megszólalásánál. Ismerjük meg a sportvilág egyik rosszfiúját!

Minden idők egyik legkomplexebb kézilabdacsapata csúcsra ért

Dánia a fináléban nem adott esélyt az ötkarikás torna meglepetéscsapatának, Németországnak (39–26), így a döntő alatt már azon gondolkodhattunk, hogy volt-e valaha ennyire komplex csapat férfi kézilabdában. Mert bár arattak sikereket olyan legendás együttesek, mint például a svéd aranygeneráció, az a támadóhatékonyság, amely Nikolaj Jacobsen csapatát jellemzi, történelmi léptékben is szinte páratlan. A döntő előtt a bronzmérkőzésen ilyen parádéban nem lehetett részünk, de az ismét bizonyosságot nyert, hogy a spanyol válogatott még mindig képes fontos meccseket nyerni (23–22).

Laposföld, madarak és dinoszauruszok – a legőrültebb sportolói hiedelmek

Gyakran hangoztatják, hogy az élsportolók felelőssége óriási, hiszen milliók követik lépéseiket, épp ezért a sztároknak minden mondatukra figyelniük kell. Szép számmal vannak olyanok, akik tisztában is vannak ezzel a nyomással, míg mások a legvadabb nyilatkozatokat is megengedik maguknak. Jöjjön most néhány olyan sportolói tévhit, ami annak ellenére kapott nagy nyilvánosságot, hogy pontosan tudjuk róluk, hogy nem igazak.

Küldetés teljesítve: Norvégia olimpiai bajnok!

Nem véletlen használtam ugyanazt a szerkezetet, amit néhány napja Novak Djokovics olimpiai bajnoki címénél is használtunk. A norvég női kézilabdás aranygeneráció, amely számtalan világ- és Európa-bajnokságot nyert, most révbe ért az ötkarikás játékokon is, ellentmondást nem tűrő módon, 29–21-re győzte le Franciaországot a fináléban. Előtte a bronzmérkőzésen Dánia szakította meg rossz sorozatát az olimpiai játékokon Svédországgal szemben (30–25).

A francia rutinnak és az elképesztő norvég védekezésnek köszönhetően összejött az olimpiai álomdöntő női kézilabdában

Ahogy a decemberi világbajnokságon, úgy most Párizsban is Franciaország–Norvégia döntőt rendeznek a női kézilabdatorna zárásaként, az olimpiai ciklusban nyújtott teljesítmény alapján nem is lehet kérdés, hogy ennek a két válogatottnak helye van a fináléban. A norvégok ezúttal simábban verték Dániát (25–21), mint a legutóbbi néhány alkalommal, a franciák viszont megszenvedtek a mieinket kiejtő Svédország ellen (hosszabbítás után 31–28).