Cikkek

Visszavonult a srác, akié a világ lehetett volna

Az Arsenal és angol válogatott korábbi meghatározó játékosa, Jack Wilshere bántóan korán, 30 évesen szögre akasztotta a stoplist. Bár a története nem lett teljesen kerek, Szuper Jack, ahogyan becenevén szólították őt, páratlan tehetség volt, aki a mai napig az egyik leggyakoribb válasz a futballvilág, és különösen a Premier League kedvelői között feltett „mi lett volna, ha?” kérdésekre.

Galtier a PSG-nél. Egy újabb név a vetésforgóban, vagy végre hagynak valakit dolgozni?

A Paris Saint-Germain 2016 után újra francia edző, az 55 éves Christophe Galtier kezébe adta a férfi labdarúgócsapatot. Amikor a fővárosi klub nem egész egy hónapja megállapodott Luis Camposszal – névlegesen, mint tanácsadóval, de valójában sportigazgatóval – már sejteni lehetett, hogy volt kollégája, Galtier lesz a befutó, akivel a Lille-nél a 2020–21-es szezonban három évnyi közös munka után megszerezték a bajnoki címet a párizsi sztárklub előtt. A következő szezonban ez lesz az abszolút minimum, amit elvárnak majd tőlük.

Botman Newcastle-ben, forrnak az indulatok Milánó piros-fekete felében – pedig le kellene nyugodni

Még egy hónapja sincs, hogy a Redbird Capital Partners 1,2 milliárd euró értékben többségi részesedést vásárolt az egykori európai gigász, és újra a csúcsra törő, friss olasz bajnok AC Milanban, de a szurkolók türelme máris fogyóban. Tényleg kettős érzés most Milan-szurkolónak lenni, egyfelől csodálatos volt látni, ahogy relatíve kis pénzből – ezen a szinten mindenképp – és egy remek edzővel építettek egy olyan csapatot, amelynek tagjaiból sugárzik, hogy imádnak együtt játszani. Ettől még mindenki tudja, ha azt akarják, hogy a gárda újra komoly tényező legyen a Bajnokok Ligájában, a vezetőknek meg kell erősítenie a keretet. Hogy mi ezzel a probléma?

Wimbledon 2022, a férfi egyes esélyei

Hétfőn kezdődik a wimbledoni tenisztorna férfi egyes versenyszáma, és talán az utóbbi évek legizgalmasabb versenyére van kilátás, ahol bár a két fő esélyes valószínűleg Rafael Nadal és Novak Djokovics, messze nem olyan biztos a találkozásuk, mint a Roland Garroson volt. Már csak Wimbledon egyedi kiemelési rendszere miatt sem, ami itt azt jelenti, hogy csak a döntőben találkozhatnának. Nézzük meg, kik akadályozhatják meg a sokaknál álomfinálénak titulált összecsapást.

Az NBA draft lottery választásai és némi érdekesség

Újra elérkezett június vége, beérett a málna, a csöves kukorica ott rotyog a fazekakban, NBA-rajongók milliói pedig csapatuk választási pozíciójától függetlenül úgy érzik, sikerült megtalálni a kosárlabdázás következő nagy egyéniségeit. Ennek az időszaknak az a szépsége, hogy egyelőre mindenki tévedhet, de szinte még bárkinek lehet igaza is. Értékeljük a csapatokat.

Mit ért el pontosan a Golden State Warriors?

A kérdés első blikkre akár ostobán is hangozhat, hiszen a válasz egyszerű: megnyerte a bajnoki címet. A tengerentúli főbb, major sportokban azonban létezik az a jelenség, ami arra inspirálja, sőt, gyakorlatilag kötelezi a sportújságírót, szurkolót, sőt, még magát a játékost is, hogy sporttörténelmi kontextusban is értékelje a sikert. Nem elég örülni annak, ami éppen van, be kell árazni azt. Bevallom, én nem hogy nem vagyok ellene ennek a jelenségnek, de szeretek magam is aktívan részt venni benne. A Boston Celticset nem elfelejtve (róluk még beszélünk a nyáron), nézzük meg, mit jelent ez a Warriors-siker, nekik és a világ számára.

Élesedik a Warriors–Celtics, 2:2-vel fordulnak rá a célegyenesre

A döntős párharc egyelőre még nem tudott az utolsó másodpercekben eldőlt meccset hozni, de reményeink szerint akár ez is megtörténhet az utolsó két-három találkozón. A legutolsó bejelentkezésünk óta előnybe került a Celtics, majd egy hihetetlenül fontos negyedik összecsapáson kiegyenlített a Warriors, elsősorban (teljes egészében?) Steph Curry teljesítményének köszönhetően. Nézzük meg, hogy milyen dinamikákat látunk egyénileg és csapatszinten, ami talán arra is rávilágít majd, hogy mely trendek tarthatóak, és melyek nem folytatódhatnak.

Jön az NBA play-off – íme, három párharc elemzése nyugatról

Elérkezett a 2021-2022-es NBA szezon alapszakaszának a vége, és már túl vagyunk a play-in, tehát a „bejátszás” második körén is, azaz szombat hajnalra az összes párosítás kialakult. Ezek közül ezúttal három nyugati párharcot veszünk górcső alá egy, talán minden korábbinál izgalmasabbnak ígérkező rájátszásra várva.

A 2022-es rájátszás már ismert párharcainak elemzése – Kelet

Elérkezett a 2021-2022-es NBA szezon alapszakaszának a vége, és már túl vagyunk a play-in, tehát a „bejátszás” első körén is, azaz a teljes mezőnyből már hat párharc résztevőinek kiléte ismert. Ezek közül ezúttal a három keleti párharcot vesszük górcső alá egy, talán minden korábbinál izgalmasabbnak ígérkező rájátszásra várva.

A 2021-2022-es All-Rookie és All-Defense csapatok

Az NBA minden évben kijelöli a maga álomcsapatait, amelyeket különféle szempontok alapján állítanak össze. Sajnálatos módon ezek a csapatok egymással nem mérkőznek meg, azokba bekerülni azonban így is hihetetlen presztízzsel bír, nem beszélve arról, hogy a kiválasztás sokszor dollártízmilliókat hoz a konyhára. A három All-NBA csapatba a liga legjobbnak szavazott játékosai kerülnek, az All-Defense kategória a legjobb védőjátékosokat vonultatja fel, míg az All-Rookie első és második csapatnál a kiemelkedő újoncokat veszik számításba. Így, néhány nappal az alapszakasz vége előtt vessünk egy pillantást a mi kiválasztottjainkra – ezúttal az All-Rookie és az All-Defense csapatokra koncentrálva.

A 2021–2022-es All-NBA csapatok

Az NBA minden évben kijelöli a maga álomcsapatait, amelyeket különféle szempontok alapján állítanak össze. Sajnálatos módon ezek a csapatok egymással nem mérkőznek meg, azokba bekerülni azonban így is hihetetlen presztízzsel bír, nem beszélve arról, hogy a kiválasztás sokszor dollártízmilliókat hoz a konyhára. A három All-NBA csapatba a liga legjobbnak szavazott játékosai kerülnek, az All-Defense kategória a legjobb védőjátékosokat vonultatja fel, míg az All-Rookie első és második csapatnál a kiemelkedő újoncokat veszik számításba. Így néhány nappal az alapszakasz vége előtt, vessünk egy pillantást a mi kiválasztottjainkra, először az All-NBA csapatokra koncentrálva.

Őrület, de mégis megtérülhet Deshaun Watson Clevelandbe szerződése