Cikkek

A jégkorong Messije nem kiállítással, hanem két gólpasszal debütált Budapesten

Kedden este a magyar jégkorong-válogatott 4–0-s vereséget szenvedett a világbajnoki címvédő Kanadától az MVM Dome-ban. A két csapat közül inkább a vendégek számára volt fontos a meccs, hiszen napokon belül kezdődik a vb, míg a mieink már kivívták a feljutást Olaszországban. Mégis szimbolikus mérkőzésről van szó, amely mindkét válogatottnál rettenetesen hullámzó, morális és etikai szempontból is kritikus évet zár le, és talán mindkét fél elindulhat a megtisztulás felé.

„Senkit nem érdekelt, hogy magyar vagyok” – Garát Zsombor belekóstolt az NHL-es életbe

Meglehetősen ritkán adatik meg magyar jégkorongozónak, hogy a világ legjobb bajnoksága, az NHL küszöbére álljon. A válogatott 26 éves hátvédjének, Garát Zsombornak ez mégis sikerült, amikor a New York Islanders edzőtábor-meghívót küldött neki, ahol aztán a krémek krémjével készülhetett együtt. A bekk azóta az ECHL-ben (East Coast Hockey League-ben) bizonyít és saját bőrén tapasztalja az észak-amerikai sportvilág fényes és árnyékos oldalát is. Az elmúlt hetek történéseiről beszélgettünk vele.

A 2016-os nagy pénzszórás és egy döbbenetesen pofátlan csalás

Az NBA történetének legrosszabb szerződéseit bemutató sorozatunk harmadik, utolsó részében a 2016–2017-es szezonra ugrunk vissza, amikor új tv-szerződés lépett életbe a ligában, ami az addigihoz képest kolosszális bevételtöbbletet jelentett, ergo a fizetési keret is ugrásszerűen megnőtt. Voltak klubok, amelyeket olyannyira elkapott a költési láz, hogy olyan játékosoknak fizettek ki tízmilliókat, akik közül többen egyébként a rotációba kerülésért harcoltak – néhányan sikertelenül.

Baby Shaq és egy cserecenter, aki megásta a seattle-i kosárlabda sírját

Folytatjuk sorozatunkat az NBA történetének legrosszabb szerződéseiről, és a második részben tényleg azok a transzferek kerülnek terítékre, amelyeket már megkötés időpontjában is vegyes, de leginkább kétkedő reakció fogadott. Egy részük a játékosok korábbi sérülései vagy problémái miatt nyitotta nagyra a szemeket, és olyanokat is találunk, amiket sem akkor, sem azóta nem ért senki. A kosarasok neve mellett ezúttal is feltüntetjük, hogy évi átlagban a fizetési keret nagyságrendileg mekkora részét tette ki csak az ő megállapodásuk.

Shaq legnehezebb ellenfele, Agent Zero és a többiek – az NBA legnagyobb albatroszai

A napokban az NBA két sztárja, Jaylen Brown és Anthony Davis is aláírta szerződéshosszabbítását, előbbi egyenesen rekordot döntött azzal, hogy akár 304 millió dollárt is kereshet az új megállapodásával. Mindkét kontraktusnál sok a kérdőjel, főleg azért, mert a múltban nem egy olyat találunk, ami hasonló körülmények között jött létre, aztán nagyon rossz vége lett. Sorozatunkban felelevenítjük az NBA történetének legmegdöbbentőbb és legrosszabbul elsült szerződéseit.

„Döntenem kellett, hogy a hokiból lépek ki, vagy a tizedikről” – interjú Ladányi Balázzsal

Ladányi Balázs játékosként a magyar jégkorong meghatározó alakja volt, edzőként pedig nagy fába vágta a fejszéjét, amikor évekkel ezelőtt a Vasas vezetőjeként egy csikócsapattal próbált helytállni az élvonalban. A klubot aztán Győrbe kellett költöztetni, ahol szomorú és igencsak hangos véget ért a projekt, ő pedig meg sem állt Hollandiáig. Akkor úgy tűnt, egyszer s mindenkorra szakít szeretett sportjával, de most visszatért, hogy átvegye az U20-as válogatottat.

A teqball-vb-re készül a magyar jégkorongozó, aki néhány éve a válogatottban is lőtt gólt – interjú Odnoga Mátyással

A teqball napjaink egyik legdinamikusabban fejlődő sportága, amely rövidesen akár olimpiai versenyszám is lehet, sőt idén nyáron bemutatkozott az Európai Játékokon is. A versenyzők túlnyomó többsége a labdarúgás világából érkezik, de van egy magyar játékos, Odnoga Mátyás, aki nem a gyepről, hanem a jégről állt az asztal mellé. A még mindig csak 28 éves jégkorongozó korábban a válogatottban is szerepelt, gólt is szerzett, sőt még mindig aktív, viszont eltökélt célja, hogy kijusson a teqball-világbajnokságra. És ez csak kettő az egyébként számos tevékenysége közül.

LeBron szerint földönkívüli, mások szerint „csak” megváltó lesz a 225 centis francia szuperkölyök

Victor Wembanyama lehet az NBA következő arca. Ez egy visszafogott állítás azok közül, , amelyek nagyjából egy éve szüntelenül jelennek meg a 19 éves francia srácról, aki szinte biztosan a közelgő draft első számú kiválasztottja lesz. A San Antonio Spursnél már dörzsölik a tenyerüket, hiszen tényleg soha nem láttunk még olyat, hogy 225 centiméterhez ilyen mozgáskultúra, sebesség, labdakezelés és képzettség társuljon, Gregg Popovich-ék pedig magyar idő szerint június 23-án hajnalban hivatalosan is megszerezhetik Wembanyamát. A várakozás az egekbe szökött, de érdemes egy kicsit más szemüveggel is megvizsgálni ezt a jelenséget.

Aranyláz helyett türelem, ásás helyett építkezés: így kerültek felszínre a denveri aranyrögök

Coloradót az 1850-es évek aranyláza emelte ki a senki földje státuszból, ahová aztán vissza is került, amikor az alábbhagyott. Most, nagyjából 170 év elteltével megint felkerült mindenki térképére, hiszen napjainkban már az Egyesült Államok legsikeresebb sportállama (és síparadicsoma). Anno az aranyláz szinte pillanatok alatt söpört végig a térségen, a türelmetlenség és kapzsiság miatt pedig jóval többet buktak bele, mint amennyien meggazdagodtak. Manapság viszont már a higgadtság és a megfontoltság termeli ki az aranyrögöket, azaz a nuggeteket.

A számok nem hazudnak: Jokics minden idők legerősebb rájátszását hozta

„Uraim, az önök számai…” – kezdte mindig az értékelést Samuel L. Jackson, azaz Ken Carter a Coach Carter című filmben. A művet 2005-ben mutatták be, azóta a statisztika döbbenetesen sokat fejlődött olyan értelemben, hogy egyre tisztább képet tudunk kapni a kosárlabdáról a puszta számokkal. Carter edző csak az alapstatokat osztotta meg növendékeivel, itt viszont az adatok jelenthetnek statisztikát, de kontextust is. Nézzük, mik voltak a Denver Nuggets számai a 2022–2023-as NBA-szezonban, amely a coloradói klub történetének első bajnoki címével zárult!