Cikkek

Mit adnak a modern hokinak a táblagépek?

Az analitika, a fejlett statisztikai modellek és a minden korábbinál részletesebb és gyorsabb videoelemzések ahogyan sok más sportágra, úgy a mai jégkorongra is elképesztő hatást generálnak és alapjaiban változtatták meg a játék képét, illetve a vezetőedzői szemléletet a legmagasabb szinten. Ugyanakkor még a mai NHL-ben is akad egy-két olyan vezetőedző, aki nemcsak hogy nem akar tudomást venni arról, hogy már más irányba halad a hoki és pont ezeknek az újításoknak köszönhetően sosem volt még ennyire magas színvonalú a játék, hanem még büszke is arra, hogy szembe megy az árral.

Így tud megújítani és aktiválni egy védőt egy új edző

A szezont megelőzően az égvilágon semmi nem utalt arra, hogy a Winnipeg Jets akár csak a play-offért is harcban lehet, ám túl az NHL-alapszakasz felén Rick Bowness együttese nemhogy biztos rájátszást érő helyen van, hanem egyenesen vezeti a Central divíziót. Azt túlzás lenne állítani, hogy mindez egy ember érdeme lenne, de az hogy a nyáron vezetőedzőnek kinevezett Bowness szakított a Paul Maurice-i hagyományokkal, és sokkal szabadabb szerepkört szabott Josh Morrissey-re, mindenképpen jó húzásnak bizonyult eddig. Mutatom is, hogy pontosan miért.

A Vancouver Canucks bemutatja: Hogyan veszítsük el a kapitányunkat?

Az NHL-ben szereplő Vancouver Canucksra tavaly vitathatatlanul jó hatással volt az edzőváltás. Bruce Boudreau érkezését követően a Canucks az alapszakasz egyik legjobb csapatává lépett elő és a playoffról is csak azért maradt le, mert a szezon első harmadában bemutatott földbeállás túlságosan mélyre sodorta a csapatot. Így a rájátszás végül nem jött össze, de összességében pozitívan várták az új szezont. Ám decemberben mégis odáig jutott a csapat, hogy Bo Horvat, a Canucks egyik legjobb játékosa és egyben kapitánya kijelentette, hogy nem hosszabbítja meg nyáron lejáró szerződését. De mit szúrtak el ennyire Vancouverben, milyen következményei lehetnek a játékos távozásának?

Aki miatt érdemes bekapcsolni a Kraken meccseit

Arra azért lehetett számítani, hogy az NHL legfiatalabb franchise-a az első idényéhez képest előre fog lépni a jelenlegi szezonban, hiszen a szabadon igazolható játékospiacon is igen jól mozgott. De azt vélhetően senki nem látta előre, hogy a tavaly csak a vállalhatatlan vergődést bemutató Arizona Coyotest megelőzni képes Seattle Kraken idén a Nyugati főcsoport első helyéért fog majd küzdeni az alapszakasz negyedét követően is. Márpedig az Egyesült Államok nyugati partján ez a helyzet. Annál pedig elképzelni sem lehetett volna jobb forgatókönyvet, hogy a Kraken sikereinek egyik legfőbb letéteményese Matthew Beniers, a franchise történetének első draftolt játékosa lesz.

Most is elviszik a surranópályán McDavid elől az MVP-címet?

Az NHL-ben nem díjazzák a legtöbbet fejlődött játékost, így nem marad más trófea Jason Robertson számára, mint a legértékesebbnek járó Hart-trófea. És habár ez elsőre talán túlzásnak is hangzik, de a jelenlegi szezonjában a mutatott játékot és az eredményességet tekintve egyáltalán nem lenne meglepő, ha az év végi MVP-szavazáson is előkelő helyen végezne.

Pokolian jó Ördögök

Már tavaly is sokan az NHL egyik legígéretesebb projektjének tartották a New Jersey Devilst. És ugyan voltak jó periódusai a Devilsnek, ami alapján valóban lehetett lelkesedni érte – elsősorban Jack Hughes játéka miatt – de csapatszinten az igazi áttörés elmaradt. Majd ezen a nyáron úgy tűnik, minden alkotóelem a helyére került, az új érkezők egytől egyig beválni látszanak és végre szintet tudtak lépni azok a játékosok, akiktől ezt mindenki joggal várhatta. A Devils október 24-e óta veretlen, keddi sikerével pedig már 10 meccsesre növekedett a sorozat, ami a franchise történetének harmadik leghosszabb győzelmi szériája. De mitől ennyire jó idén Lindy Ruff együttese?

#PerfectComb1nation – Valenciai GP visszatekintő

A dráma elmaradt, ám igazán katartikus szezonzárót hozott a 2022-es gyorsaságimotoros-világbajnokság Valenciai Nagydíja. A Ducati 15 év elteltével ismét egyéni világbajnokot adott a királykategóriának Francesco Bagnaia személyében, aki az első olasz világbajnok Valentino Rossi 2009-es végső sikere óta. A Suzuki pedig ugyan vasárnap lehúzta a rolót, Alex Rins futamgyőzelmével gyönyörűre sikeredett a MotoGP-projekt lezárása. Ilyen volt a valenciai szezonzáró versenyhétvége.

Végig viszik! – Visszatekintő a Maláj Nagydíjra

Ritkán fordul elő, hogy a valenciai szezonzárón dőljön el a MotoGP világbajnoki címe. Az eddigi 18 valenciai szezonzáró közül mindössze négy döntött a bajnoki címről, a többi 14 alkalommal már úgy érkezett a mezőny az idény utolsó futamára, hogy a legfontosabb kérdés már eldőlt. A Maláj Nagydíjon ugyan megvolt Francesco Bagnaia első meccslabdája és mindent meg is tett azért, hogy ezt ki is használja, de Fabio Quartararo bajnokhoz méltó versenyzése nyitva hagyta a címvédés kapuját – még ha csak egy nagyon vékony résnyire is. Ilyen volt a Maláj Nagydíj!

Az év versenye! – visszatekintés az Ausztrál GP-re

Nem túlzás azt állítani, hogy az év MotoGP-versenyét hozta az idei Ausztrál Nagydíj, Phillip Island pedig ismét bizonyította, hogy miért a világ legjobb versenypályája. Egy igazi klasszikust láthattunk, ahol a világbajnoki pontverseny újabb fordulatot vett, a Suzuki katartikusan búcsúzott a MotoGP-től, Marc Márquez pedig pályafutása 100. királykategóriás dobogóját szerezte. Ilyen volt az Ausztrál Nagydíj.

„Úgy látszik, tudok motorozni. Néha…” – visszatekintő a Japán GP-re

Három év után tért vissza a gyorsaságimotoros-világbajnokság mezőnye Ázsiába és egy egészen őrült hétvégét hozott az idei Japán Nagydíj. Jack Miller gyakorlatilag leoktatta a teljes mezőnyt, így már biztosan nem búcsúzik 2022-es győzelem nélkül a Ducatitól. Brad Binder a szezonnyitó, Jorge Martin pedig a hoppon maradása után először állhatott dobogóra. De hogyha mindez nem lett volna elég, a világbajnoki versenyfutás is döbbenetes fordulatot vett: Aleix Espargarót a technika, Francesco Bagnaiát pedig saját maga (vagy a Ducati?) akadályozta meg a pontszerzésben, így Fabio Quartararo 18 pontra növelte előnyét az összetettben. Íme, az összegző a Japán GP-ről.

Bagnaia, a megállíthatatlan – visszatekintés a San Marino GP-re

Hollandia óta egyszerűen nincs ellenszer Francesco Bagnaiára. A gyári Ducati olasz versenyzője Misanóban a szezon legszorosabb befutóját nyerte meg, így idén már hatodszor, zsinórban pedig negyedszer győzött, utóbbival pedig történelmet írt. De a hétvégén nagyot ment Bagnaia jövő évi csapattársa, Enea Bastianini is, Andrea Dovizioso pedig búcsúzott a királykategóriától.

„3agnaia” – visszatekintő az Osztrák GP-re

A Ducati hegemóniája idén sem tört meg a Red Bull Ringen, Francesco Bagnaia idei ötödik, Assen és Silverstone után pedig zsinórban harmadik futamgyőzelmét aratta. A hétvége legnagyobb nyertese mégsem ő, hanem a világbajnoki pontversenyben az előnyét 32 pontra növelő Fabio Quartararo, aki mit sem törődve az előzetes esélylatolgatásokkal, hatalmasat ment. A Ducati Bagnaia győzelme ellenére vakarhatja a fejét, nem lett tisztább a kép ezen a hétvégén sem azzal kapcsolatban, kié lehet a jövő évi másik gyári ülés. Joan Mir kálváriája tovább folytatódott, míg a Dorna alaposan felkavarta az állóvizet egy hirtelen bejelentéssel.