Cikkek

Dybala jól ismeri a kapusok gyenge pontját

A labdarúgó Európa-liga döntőjének első gólját az AS Roma csatára, Paulo Dybala szerezte egy gyönyörű kiugratást követően. Az argentin támadó befejezése első ránézésre egyszerű lövésnek tűnhet, ugyanakkor jóval mélyebb gondolatok is megjelentek benne. Lássuk, mik is ezek!

Csavard be, mint Rodri?

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a Manchester City 3–0-ra legyőzte a Bayern Münchent. Az első gólt az angolok spanyol válogatott játékosa, Rodri szerezte egy gyönyörű tekerést követően. Miért volt a csavarás a lehető legjobb döntés a spanyol részéről? Ennek jártunk röviden utána.

Mitől volt szép és hatékony Kocsis Dominik gólja? – elemzés

A Budapest Honvéd–ZTE NB I-es mérkőzést a hazaiak játékosa, Kocsis Dominik döntötte el egy gyönyörű találattal (1–0). A lövés előtti csel igen látványosra sikeredett, de az ezt megelőző döntő pillanatok is tetszetősek voltak. A 20 éves támadó a 39. percben volt eredményes, és ez volt az első gólja az élvonalban.

Amikor Messi táncra hív egy 100 millió eurós védőt

Az igazán jó labdarúgóknak folyamatosan visszatérő, jellegzetes megoldásaik vannak, amelyeket ösztönösen használnak egy-egy játékhelyzetben. Lionel Messi előszeretettel használ testcseleket, ha mögüle érkezik az ellenfele. Lássuk hogyan!

Nézzük, az angol–szenegáli meccsen hogyan védték a labdát a támadók

Vannak labdavédő technikák, amik nélkül közel sem lehet olyan hatékony egy futballista, mint amilyen lehetne. Korábban már mutattunk egyet itt, amely a játékvezetőt is megtéveszti, illetve közismert példa az is, hogy a labdás játékos a védőtől távolabbi lábával vezeti a labdát, mert így ellenfele nehezebben tud beavatkozni.

Miért nem tudott elugrani Szczesny Mbappé első góljánál?

Minél erősebb a lövés, annál kevesebb ideje van védeni a kapusnak. Igaz a megállapítás. Ugyanakkor az is tény, hogy minél nagyobb az erő, annál jobban romlik a pontosság is. Létezik más irányzat? Tudod-e, hogy mi az oka annak, hogy a Franciaország–Lengyelország mérkőzésen Kylian Mbappé első góljánál csupán ekkorát tudott ugrani Wojciech Szczesny?

Itthon sokszor tiltják, a klasszisok mégis használják – a külsős passz

Hazai pályákon gyakori jelenség, hogy az edzők nem szeretik a külsős átadást, vagy akár még tiltják is! Legtöbbször úgy gondolják, nehéz kivitelezni és nem lehet vele erősen passzolni. Sokan azt hihetik, minél erősebb passzt adok a társamnak, annál több ideje lesz folytatni a játékot, hiszen előbb ért oda hozzá a labda. Aki így kezd gondolkodni, könnyen arra az útra érkezik, hogy ha még gyorsabbá akarom tenni a csapatjátékom, akkor egyérintővel érdemes játszani.

Mi volt a különleges Dumfries gólpasszaiban?

Xavi egyszer még játékosként nyilatkozta azt, hogy nemcsak az a lényeg egy átadásnál, hogy elérjen a társunkig, hanem az is lényeges szempont, hogy a társunk folytatni is tudja a játékot. Nyilvánvaló, hogy sok múlik a labda nélküli játékosok helyezkedésén. Hiszen ha üresbe helyezkednek, akkor jó eséllyel könnyebben tudják majd folytatni a játékot, mintha szorosan fognák a védők. Ugyanakkor a labdás játékos is nyerhet teret és időt a társának, méghozzá egy rejtett átadással!

A játékvezetők nem látják! Te észreveszed? – egy módszer, amely már a 2022-es vb-n is okozott kellemetlenséget

A labdás játékosok nemcsak a labdaérintéseikkel tudnak túljárni az ellenfeleik eszén. Olykor a labda helyett a védőket érintik meg az előnyszerzésük érdekében.