Cikkek

Spanyolország dominált a pályán és a statisztikai mutatókban is, nem romlott a színvonal és a VAR-rendszer is lépett előre

Az Európa-bajnokság döntőjét követően Spanyolország elsőként a futballtörténelemben, negyedik alkalommal emelhette magasba a Henri Delaunay-trófeát. Győzött a futball, a legjobb csapat elnyerte méltó jutalmát, megbűnhődtek a semmi kockázatot nem vállalók, volt sok szerethető kiscsapat, búcsúzó világsztár, helyet követelő tinédzser és ismét sok háborgásra okot adó VAR-rendszer. Az összkép azért nem ennyire fekete és fehér.

Nico Williams a döntő legjobbja, mégis Lamine Yamal halmozta a rekordokat

A Spanyolország–Anglia döntővel zárult az Európa-bajnokság. A tornán magabiztosabb és látványosabb futballt bemutató spanyolok jóval több szimpatizánst és győzelmet gyűjtöttek a közel egy hónap alatt, így egy nagyobb tömeg ünnepelhetett a finálé lefújását követően.

Hollandia vagy Anglia jut történelme során másodszor az Európa-bajnokság döntőjébe?

Szerdán Hollandia és Anglia válogatottja néz egymással farkasszemet a németországi Európa-bajnokság második elődöntőjében. Gareth Southgate 2016-os színrelépése óta a négy nagy tornán harmadszor jut a számos kritikával illetett szigetországi csapat a legjobb négy közé, a katari világbajnokságon a negyeddöntőben búcsúztak, Franciaországgal szemben.

Három alapember hiányában is a spanyolok felé billen a mérleg Münchenben

Ma rendezik a 17. labdarúgó Európa-bajnokság első elődöntőjét. A müncheni Allianz Arenában az eddigi háromszoros győztes, a mostani tornán a legtöbb gólt szerző Spanyolország ellenfele a harmadik trófeájáért hajtó, eddig akciógól nélküli Franciaország lesz.

Saka és Anglia egyetlen kaput eltaláló kísérlete döntött, ám Rice és De Vrij voltak a legjobbak

Tegnap az Anglia–Svájc és a Hollandia–Törökország találkozókkal lezárult a németországi Európa-bajnokság negyeddöntőinek szakasza. Kialakultak az elődöntők párosításai, ahol Spanyolország Franciaországgal, a hollandok pedig Gareth Southgate Angliájával találkoznak.

A játékvezető tévedéseire Olmo reagált a legjobban, Pepe 41 évesen is a klasszis teljesítményt nyújtott

Két negyeddöntőt játszottak pénteken az Európa-bajnokságon. A sokak által erősebbnek vizionált ág összecsapásain négy topcsapat (Németország, Spanyolország, Portugália, Franciaország) számtalan sztárjátékosa mérte össze tudását, a produkció viszont már nem minden esetben érte el az elvárt szintet.

Malen pályára lépése és Demiral szöglet utáni érkezései döntötték el a továbbjutást

A keddi két mérkőzéssel lezárult a németországi labdarúgó Európa-bajnokság első egyenes kieséses szakasza, kialakultak a negyeddöntők párosításai. Hollandia könnyed győzelméhez Románia hatalmas hibái kellettek, a szimpátiaszavazás első helyén álló Ausztriát pedig meglepték az új felállást választó és a pontrúgásokra nagyobb hangsúlyt fektető törökök.

Théo Hernandez óriásit mentett, Diogo Costa kapuját még tizenegyesekből sem sikerült bevenni

Hétfő este újabb két csapat jutott a legjobb nyolc közé a 17. Európa-bajnokságon. A két találkozó rendes játékideje összesen egy öngólt hozott, így Franciaország három szerzett találattal (két öngóllal és egy büntetővel) folytathatja a tornát, míg Portugália három hárított tizenegyesnek köszönheti, hogy versenyben maradt.

Lobotka uralta a középpályát, Rodri a sok jó teljesítmény közül a legjobb

Anglia–Szlovákia és Spanyolország–Georgia találkozókkal folytatódott az Európa-bajnokság nyolcaddöntője. Anglia egymás után a negyedik mérkőzését nyerte meg Eb-n, amikor először gólt kapott és fordítani tudott, így sorozatban a 11. összecsapásán is veretlen maradt a kontinensbajnokságon. Spanyolország pedig több kaput eltaláló lövést produkált Georgia ellen, mint a szenvedő angolok az egész tornán.

Freuler sokat dolgozott és gólt lőtt, Rüdiger gól nélkül lehetett a legjobb

Szombaton két nyolcaddöntővel folytatódott a 17. labdarúgó Európa-bajnokság. A kieséses szakaszban a magyar csoport továbbjutói léphettek elsőként pályára Berlinben és Dortmundban, és feljebb is árazták az A-csoportból való továbbjutás értékét. A házigazda Németország és Svájc is magabiztosan győzött.

Lobotka és Matvijenko remekelt, Kvarachelia gólt és továbbjutást ünnepelhetett csapatával

Az E és F csoportban is befejeződtek a küzdelmek, így kialakult az Európa-bajnokság kieséses szakaszának a mezőnye. Az Eb-k történetében először végzett egy csoportban minden csapat négy ponttal, közülük Ukrajnának volt a legrosszabb a gólkülönbsége, így Szerhij Rebrov csapata kiesett. A pályára nem lépő, de a harmadik helyezések okán még reménykedő válogatottak közül pedig Magyarország búcsúzott a további küzdelmektől.

Bellingham pocsék statisztikája, Schmid kiváló játéka és Skorupski bevehetetlen kapuja

Befejeződtek a küzdelmek az Európa-bajnokság C és a D csoportjában is. Amennyire szerencsével átitatott volt az elmúlt két nap és segítették az utolsó másodperces gólok a magyar válogatottat és továbbjutását, annyira nem alakultak jól a keddi találkozók. Illetve csak egy. Anglia nem tette meg azt a szívességet, hogy legyőzze Szlovéniát, így szomszédjaink történelmük során először jutottak tovább a csoportból.